جزئیات خبر
1396/11/06 - دکتر ربیعی: صنعت گردشگری رتبه اول اشتغال‌زایی را در کشور دارد
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سرعت ایجاد اشتغال در گردشگری 2.5 برابر سایر بخش‌هاست و صنعت گردشگری رتبه اول اشتغال‌زایی را در کشور دارد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین‌الملل گروه هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی، دکتر علی ربیعی در مراسم افتتاح نمایشگاه بین المللی گردشگری ایران با تاکید بر ترویج گردشگری در کشور گفت: مسئله جدی امروز جامعه ایرانی ترویج شادی در ایران است که گردشگری می تواند به گسترش نشاط در جامعه منجر شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سرعت ایجاد اشتغال در گردشگری 2.5 برابر سایر بخش‌هاست و صنعت گردشگری رتبه اول اشتغال‌زایی را در کشور دارد.
وی با بیان اینکه ملت ایران از ارتقای وضعیت گردشگری به نشاط و توسعه می‌رسد، ادامه داد: دو موضوع مهمی که مساله اصلی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است، ایجاد اشتغال و افزایش رفاه عمومی و رفع فقر، هر دو با توسعه گردشگری قابل دسترسی است.
دکتر ربیعی تاکید کرد: بحث خدمات گردشگری موضوع مهمی است که باید قوانین تشویقی برای آن وضع شود که این منجر به ارزش افزوده و اشتغال می‌شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در شورای اشتغال برای توسعه درست گردشگری هفت مسیر گردشگری در ایران را استخراج کرده ایم که باید توسعه گردشگری روی پایه‌های آن بنا شود.
دکتر ربیعی گفت: رتبه اول میزان اشتغال در سال 95 به صنعت گردشگری اختصاص داشته با اینکه در آن زمان این صنعت کمتر مورد توجه بوده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: باید به جای تمرکز روی هتل سازی بر روی جاذبه‌ها کار کنیم؛ چون گردشگران خارجی برای اقامت در هتل پنج ستاره به ایران نمی آیند؛ بلکه شیفته جاذبه های ایران هستند.
وی اضافه کرد: اقامت فقط یک فصل از دفتر گردشگری است و در زنجیره گردشگری باید اصلاح وضعیت تورگردان‌ها، حمل ونقل، امنیت و بازاریابی و تبلیغات را در اولویت قرار دهیم.
دکتر ربیعی گفت: در شورای اشتغال کشور زمینه همکاری مشترکی با سازمان میراث فرهنگی برای تقویت گردشگری داریم؛ ضمن اینکه توسعه گردشگری در شهرها و روستاهای کوچک باعث ایجاد اشتغال و سبب مهاجرت معکوس خواهد شد.


ساختمان شمس
تهران، خیابان ولی عصر
روبروی توانیر، کوچه شمس، پلاک 3
تلفن: 82479 - 021
©2017 ITTIC, All Right Reserved