۲۰

خرداد
۱۳۹۹

بازدید دادستان کرمان از هتل جهانگردی کرمان

Posted By : ittic/ 4976 ۰

دادستان کرمان وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی هتل جهانگردی کرمان را خوب ارزیابی کرد.

دادستان عمومی و انقلاب کرمان ضمن تاکید بر این مطلب که رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح شهر کرمان به خوبی دنبال می شود، گفت: به دلیل دغدغه مردم در رابطه با شیوع بیماری کووید ۱۹ و لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی، بررسی های ابعاد رعایت فاصله گذاری اجتماعی در راستای مقابله با بیماری کرونا به صورت مستمر و سرزده و در قالب بازدیدهای محسوس و غیرمحسوس انجام می شود.
دادخدا سالاری، در حاشیه بازدید بررسی رعایت فاصله گذاری اجتماعی در راستای مقابله با بیماری کرونا، افزود: در این بازدید چهار ساعته سه واحد صنفی تذکر دریافت کردند و مقرر شد ظرف ۴۸ ساعت نسبت به رفع نقص های موجود اقدام کنند در غیر اینصورت پلمپ خواهند شد.
وی اظهارداشت: در بازدید بررسی رعایت فاصله گذاری اجتماعی در راستای مقابله با بیماری کرونا، بازدیدهای متعددی از واحدهای عرضه مواد غذایی، فروشگاه های بزرگ، رستوران ها، میوه فروشی ها، بستنی فروشی ها، فست فودها و سایر واحدهای صنفی انجام شد.
دادستان عمومی و انقلاب کرمان با اشاره به اینکه بخش عمده ای از مفاد رعایت بهداشت به حاکمیت و الزام های تعیین شده از سوی حاکمیت بستگی دارد، خاطرنشان کرد: حاکمیت به منظور پیشگیری از انتشار ویروس و فراگیر شدن بیماری ها الزامات بهداشتی را در شرایط مختلف تعیین می کنند و تمامی اقشار جامعه باید نسبت به رعایت این مفاد توجه لازم را داشته باشند.
مدعی العموم اظهارداشت: در بازدید بررسی رعایت فاصله گذاری اجتماعی در راستای مقابله با بیماری کرونا با حضور مسوولان و کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی، تیم های قضائی، نمایندگان تعزیرات حکومتی، نمایندگان نیروی انتظامی و بازرسان شبکه بهداشت، نظارت لازم بر بهداشت مواد غذایی قبل و بعد از طبخ انجام و شرایط نگهداری مواد غذایی و بررسی انطباق آن با استاندارد و رعایت دستورالعمل های بهداشت فردی انجام شد.
سالاری با اشاره به مفاد ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی عنوان کرد: بر اساس این ماده قانونی هر اقدامی که تهدید علیه بهداشت عمومی شناخته شود، ممنوع است و مرتکبین چنانچه طبق قوانین خاص مشمول مجازات شدیدتری نباشند، به حبس تا یکسال محکوم خواهند شد و مبنای تصمیم گیری در این زمینه ها، تشخیص مراجع مربوطه از جمله دانشگاه علوم پزشکی است.

نظر خود را بیان کنید

Please enter comment.
Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.