۰۷

مهر
۱۳۹۹

پیام مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی؛ گردشگری روستایی را با توسعه اکوتوریسم رونق ببخشیم

Posted By : ittic/ 7143 ۱

انتخاب یک روز برای گرامیداشت گردشگری از سوی سازمان جهانی گردشگری، با هدف توجه بیشتر جوامع به این صنعت و تلاش برای توسعه و گسترش این صنعت سبز و رو به رشد صورت می‌گیرد، پس تمام فعالان و ذینفعان این حوزه باید به تحقق شعار و نامگذاری سالانه برای گردشگری جهانی کمک کنند. امسال از سوی سازمان جهانی گردشگری به‌عنوان گردشگری و توسعه روستایی نامگذاری شده است و به همین انگیزه باید از بُعد دیگری به گردشگری کشورمان نگاه کنیم. به کارگیری تمامی ظرفیت‌های کشور در حوزه طبیعت گردی یا اکوتوریسم با لحاظ منافع جوامع روستایی می‌تواند اتفاقی خوب و گامی موثر برای رونق بخشیدن مجدد به چرخ‌های این صنعت، خصوصا در بخش گردشگری داخلی باشد. در همین راستا بهره‌برداری و استفاده مناسب و شایسته از ظرفیت اماکن اقامتی و هتل‌هایی که در فضاهای باز و طبیعی بوده و از موقعیت مناسبی برای دسترسی به جوامع روستایی برخوردار هستند، انتخاب خوبی برای گردشگران محسوب می‌شود. بی‌تردید گروه هتلهای ایرانگردی و جهانگردی نیز به‌ عنوان بزرگترین مجموعه اقامتی با پراکندگی جغرافیایی متنوع در این زمینه می‌تواند پیشرو باشد.
با توجه به اینکه امروزه صنعت گردشگری، سومین صنعت بزرگ صادراتی جهان و یکی از بزرگترین بخش‌های اقتصادی در کشور محسوب می‌شود، نگاه ویژه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با احیا برند‌های اصیل و قدیمی گردشگری کشور که از ظرفیت خوبی در زمینه اکوتوریسم برخوردار هستند، نیز می‌تواند عاملی موثر برای ارتقای گردشگردی داخلی باشد.
علاوه بر آن، همکاری و همیاری بخش‌های خصوصی و دولتی در این شرایط ضمن هم‌افزایی برای هر دو مجموعه، به جبران ضرر و زیان ناشی از شیوع کرونا خواهد انجامید.
به امید بازگشت زودهنگام شور و نشاط به صنعت گردشگری و رونق دوباره سیر و سیاحت در کشور، روز جهانی گردشگری را به تمام فعالان، دغدغه‌مندان، برنامه‌ریزان و گردانندگان چرخ این صنعت بزرگ تبریک و تهنیت می‌گویم.
📡 آخرین اخبار گردشگری و ایرانگردی را در
#کانال_رسمی_اخبار_گروه_هتلهای_ایرانگردی_و_جهانگردی ببینید

👇👇
🆔 @itticnews

1 نظر
  • بهمن ۱۳, ۱۳۹۹

    As I web site possessor I believe the content matter here is rattling wonderful , appreciate it for your efforts. You should keep it up forever! Good Luck. Amie Nathaniel Halla

    پاسخ

نظر خود را بیان کنید

Please enter comment.
Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.