۲۹

اردیبهشت
۱۴۰۰

در همایش سراسری مدیران؛ عملکرد گذشته و برنامه‌های آینده هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی بررسی شد

Posted By : ittic/ 9490 ۰

همایش سراسری مدیران گروهِ هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی با حضور مدیرعامل، اعضای هیات مدیره، معاونان و مدیران شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی دوشنبه ۲۷ اردیبهشت در مجموعه جهانگردی دیزین برگزار شد.

🔹به‌گزارش روابط‌عمومی گروه هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی محمدرضا پوینده مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی با اشاره به نقش اساسی مدیران هتل‌ها در رشد و پیشرفت مجموعه‌های در اختیار آنان گفت: مدیران هتل‌ها نباید صرفا نقش مدیر اجرایی را ایفا کنند، بلکه باید بازاریابی، وصول مطالبات، افزایش درآمد و ایجاد ارتباط با مسوولین شهری با هدف بستن قراردادهای اقامتی در دستور کار آنان قرار گیرد.
فریبا عباسی عضو هیئت مدیره و مدیر روابط‌عمومی نیز با اشاره به برگزاری این نشست در روز ارتباطات و روابط عمومی به اهمیت و جایگاه این حوزه اشاره کرده دید روشن‌ و حمایت بیشتر مدیران گروه از رابطین در تمامی زمینه ها و واگذاری اختیارات بیشتر به آنها را به‌منظور توسعه تبلیغات و گسترش تعامل با گردشگران و مسوولانی که مهمان هتل میشوند ضروری دانست .
وی همچنین استفاده از ظرفیت‌های تبلیغات محیطی هتلها مثل باکس و استند را برای تبلیغات فضای مجازی هتلهای ایرانگردی ابزاری مناسب دانست.
علی مختاری معاون مالی و اداری شرکت در این همایش ضمن ارائه گزارشی مقایسه ای از درآمد هتل‌ها در سال ۹۸_ ۹۹ و چند سال گذشته اظهار کرد: واحد مالی دائما در حال رصد درآمد هتلها میباشد. در بسیاری از قراردادهایی که بسته میشود سود و زیان شرکت درنظر گرفته نمیشود و مدیران محاسبه درستی از درامد و هزینه ندارند.
وی با اشاره به اینکه برخی مدیران هتل‌ها اشراف کاملی روی مباحث مالی خود ندارند و به دنبال وصول مطالباتشان با شرکت های دیگر نمیروند افزود: دادن اختیارات بیشتر به مدیران هتلها در عقد قرار دادها در گرو پاسخگویی آنان در قبال اختیارات محول شده است.
هم چنین علی کاظمی معاون اجرایی شرکت با اشاره به اهمیت بهره‌گیری صحیح از ابزار تشویقی همچون اضافه کار توسط مدیران گروه بیان کرد: استفاده یکسان از این ابزار برای تمامی مدیران زیرمجموعه هتلها انگیزه پیشرفت را از مدیران فعال سلب می کند و موجب میشود درآمد حاصل از تلاش مدیران فعال صرف اضافه کار مدیران سایر هتل های زیان دهی باشد که عملکرد قابل توجهی نیز ندارند.
علی رادمند معاون توسعه و سرمایه‌گذاری شرکت نیز با اشاره به اهمیت عقد قراردادهای مناسب توسط مدیران بیان کرد: نرخنامه‌ها توسط مدیران هتلها به ما ارائه می‌شود، لذا مدیران باید ارائه نرخ‌های رقابتی نسبت به سایر مجموعه های گردشگری و وحدت رویه در ارائه نرخ تخفیفات به آژانس‌های گردشگری را برای جذب بیشتر گردشگران و آژانس‌ها در دستور کار خود قرار دهند.

نظر خود را بیان کنید

Please enter comment.
Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.