۳۱

اردیبهشت
۱۴۰۰

در همایش سراسری مدیران مطرح شد؛ کاهش ضررو زیان هتل‌ها با رویکرد مدیریت هزینه‌ها

Posted By : ittic/ 9732 ۰

مدیران گروهِ هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی در همایشی که با حضور مدیرعامل، اعضای هیات مدیره، معاونان و مدیران شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی در مجموعه جهانگردی دیزین برگزار شد گزارشی از عملکرد اخیر و آماری از سود و زیان هتل‌های زیرمجموعه خود درسال ۹۹ ارائه کردند.

🔹به‌گزارش روابط‌عمومی گروه هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی؛ محمدرضا پوینده مدیرعامل شرکت ضمن تشکر از زحمات پیام بی‌غش مدیر و کارکنان مجموعه دیزین برای میزبانی این همایش بیان کرد: جز با اجرای ایده های نو و گذر از شیوه مدیرتی روتین گذشته به سودآوری دست پیدا نمیکنیم.
عماد الدین امیری مدیر گروه هتلهای استان تهران و البرز نیز با اشاره به فضای مجازی فعال هتل هایی چون دیزین و ارتباط مشهود تبلیغات و جذب گردشگر در این هتل گفت: سعی داریم تا در آینده ایونت‌های گردشگری متنوعی را در فصل کم گردشگر هتل دیزین برگزار کنیم، هتل‌های میگون و شمشک نیز در سال گذشته با کم کردن هزینه ها توانسته اند مدیریت مالی مناسبی انجام دهند و با گسترش تبلیغات مجازی این هتلها در آینده سود مناسبی خواهند داشت.
محمد مهدی کردان رئیس جامعه هتلداران استان سمنان و مدیر گروه شرق هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی در ابتدای این نشست با اشاره به اینکه گروه هتلهای ایرانگردی در جایگاه نخست جذب گردشگرکشور در سال ۹۹ بوده است افزود: برای حفظ این جایگاه، کاهش ضررو زیان هتلها ورسیدن به سود میتوان برنامه‌های چون کاهش هزینه های غذای پرسنلی، مدیریت هزینه‌های سربار و حامل‌های انرژی از طریق خاموش کردن در مواقع غیر نیاز و تجمیع خرید مواد غذایی مناطق با هدف کاهش هزینه‌ها اجرا کرد.
کردان همچنین استفاده از تجهیزات مازاد انبارهای هتلها در سایر هتلها، استفاده از توان نیروهای متخصص در زمینه آموزش و فنی با پرداخت تشویقی بجای استفاده از نیروهای خارجی، آبیاری فضای سبز هتلها به روش قطره ای و مدیریریت آب مصرفی آشپزخانه برای آبیاری درختان را از دیگر راهکار های مدیریت درامد دانست .
وی در ادامه بیان کرد: استفاده از فضاهای بلا استفاده هتلهای منطقه برای برگزاری مسابقات ورزشی استانی و ملی با همکاری سرمایه گذار بخش خصوصی از دیگر برنامه‌های در دست اقدام برای گروه هتلهای شرق میباشد.

محمد خدایی مدیر گروه غرب نیز در ادامه این نشست اظهار کرد: در سال اخیر سعی کردیم با مدیریت هزینه ها ضررو زیان ناشی از بسته شدن مرزهای غربی و فقدان گردشگران مرزی را جبران کنیم همچنین در سال ۹۹ از طریق تعامل با واحد علوم پزشکی سراب موفق به میزبانی از کادر درمان این منطقه و تبدیل وضعیت هتل زیان ده سراب به واحدی سود ده شدیم.
خدایی همچنین صحبت با عوامل پروژه سلمان فارسی برای اقامت این گروه در واحد جلفا، هماهنگی با اراده گمرک برای بازگشایی مجدد رستوران هتل غیر فعال مرز بازرگان و گارانتی اتاق های واحد مرند توسط واحد مفنام را از عملکرد اخیر گروه غرب برای جذب گردشگر برشمرد.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: همچنین با همکاری دفتر خدمات مسافرتی پکیج اقامتی و ترنسفر برای هتلهای مرند و جلفا در نظر گرفتیم .

نظر خود را بیان کنید

Please enter comment.
Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.