رزرو هتل
پل بریم
پل بریم گچساران که به دوران ساسانیان تعلق دارد، در مسیر ارتباطی خوزستان به فارس و روی رودخانه شیو احداث شده است و تا دوره اسلامی مورد استفاده قرار می‌گرفت. بنای پل شامل طاق‌هایی کمانی‌ شکل و به هم پیوسته می‌شود. این پل تاریخی که در فهرست آثار ملی ایران با شماره ۴۴۰۰ به ثبت رسیده است، از جاهای دیدنی استان کهگیلویه و بویراحمد به حساب می‌آید.

فاصله هتل جهانگردی یاسوج تا پل بریم 99/3 کیلومتر - 1:29 دقیقهاستان: کهکیلویه و بویر احمد شهر: کهگیلویه
آدرس: استان کهگیلویه و بویراحمد، باشت، ۸ کیلومتری قسمت شرق شهرستان باشت، جنب روستای چم بلبل

پل پاتاوه
پل پاتاوه از آثار تاریخی و جاهای دیدنی استان کهگیلویه و بویراحمد است که سابقه باستانی دارد. این اثر تاریخی به احتمال بسیار، در دوره خود یکی از مراکز پرتردد محسوب می‌شده است. وجود پل‌های تاریخی که در دوره‌های بعد در کنار پل پاتاوه ساخته شده است نشان می‌دهد که این مکان در دوره‌های تاریخی بعد هم از مکان‌های ارتباطی استراتژیک محسوب می‌شده است. پل پاتاوه روی رودخانه بشار، از جاذبه‌های چشمگیر این منطقه است که در کنار پل‌های دیگر روستای پاتاوه، چشم‌اندازی زیبا را به وجود آورده است. پل پاتاوه که با نام های پل تخت شاه نشین و پایه پل نیز شهرت دارد، در روستای پاتاوه از توابع شهرستان یاسوج قرار گرفته است. در مورد سابقه این پل اختلاف نظر وجود دارد. برخی کارشناسان پل پاتاوه را بازمانده‌ای از دوره ساسانی می‌دانند و برخی دیگر این اثر را قدیمی‌تر از دوره ساسانی دانسته و براین عقیده‌اند که پل از دوره حاکمیت هخامنشیان برجای مانده است.

فاصله هتل جهانگردی یاسوج تا پل پاتاوه 58/7 کیلومتر - 54 دقیقهاستان: کهکیلویه و بویر احمد شهر: پاتاوه
آدرس: استان کهگیلویه و بویراحمد، پاتاوه

تل خسرو
تل خسرو که با نام تپه خسرو نیز شناخته می‌شود، از جاهای دیدنی یاسوج است که سابقه آن به هزاره پنجم پیش از میلاد باز می‌گردد. مردم محلی تپه را متعلق به کیخسرو پادشاه کیانی می‌دانند.
تل خسروی که امروزه تل خسرو ناميده مى‌شود، از جاهای دیدنی استان کهگیلویه و بویراحمد در جنوب شهر ياسوج است که در فاصله‌اى کمتر از ۵ کيلومترى آن قرار دارد. تل خسرو، تپه‌ای با ارتفاع ۲۰ متر است که بلندترین و مهم‌ترین محوطه باستانی این دره شمرده می‌شود که تنها محوطه استقراری و سکونت دایم این دره محسوب می‌شود. این تپه که ۱۵۰ متر درازا و ۱۲۰ متر پهنا دارد، در دهه ۸۰ خورشیدی به وسیله باستان‌شناسان مورد کاوش قرار گرفت و نشان داد قدمتی چندین هزار ساله دارد. پایین‌ترین لایه‌های این تپه باستانی آن را مربوط به هزاره پنجم پیش از میلاد و بالاترین لایه‌ آن، مربوط به یک قلعه قاجاری است. بیشترین ارتفاع تپه مربوط به نیمه شمالی و شمال شرق آن است. طیف وسیعی از بقایایی فرهنگی به‌ خصوص سفالینه‌های نارنجی و خاکستری، ابزار سنگی، قطعات شکسته، خشت پخته و... در سطح محوطه تا شعاع ۵۰ متری آن مشاهده شده است.

فاصله هتل جهانگردی یاسوج تا تل خسرو 8/5 کیلومتر - 14 دقیقه

استان: کهکیلویه و بویر احمد شهر: کهگیلویه
آدرس: استان کهگیلویه و بویراحمد، یاسوج، روستای تل خسرو

دو گور دوپا
ستون‌های دوگور دوپا از آثار تاریخی روستای شوش در شهرستان باشت و در ۴۵ کیلومتری گچساران است
اثر تاریخی دوگور دوپا در روستای شوش واقع در ۷ کیلومتری شهرستان باشت است. راه رسیدن به روستای شوش سختی خود را دارد. برای رسیدن به این روستا باید از مسیری خاکی و ناهمواری عبور کرد. در این منطقه دو ستون سنگی سفید‌ رنگ قرار دارد که باستان‌شناسان سابقه آنها را به دوره ساسانی رسانده‌اند. این ستون‌ها بر فراز تپه‌ای بزرگ و مشرف به دشتی وسیع قرار دارند. ارتفاع هریک از ستون‌ها به نظر ۲متر است. اما در جزییات اندازه آنها با هم متفاوت است. اگر هر دو ستون را به طور دقیق اندازه‌گیری کنیم متوجه می‌شویم که این ستون‌های سنگی در فاصله ۵۰ سانتیمتری از یکدیگر واقع شده‌اند و ستون شرقی ۲ متر و ستون غربی نیز ۱۹۰ سانتی‌متر ارتفاع دارد. ستون‌های سنگی اثر تاریخی و باستانی دوگور دوپا از سنگ آهک شیری رنگ یکپارچه‌ای تراشیده شده‌اند و جنس آنها از ساروج است. حریم این اثر تاریخی از سوی اداره میراث فرهنگی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد تعیین شده و مورخان، محققان و گردشگران زیادی هرساله از آن دیده می‌کنند تا مطالعات علمی و تحقیقی خود را به صورت میدانی دنبال کنند.

فاصله هتل جهانگردی یاسوج تا دو گور دوپا 104 کیلومتر - 1:36 دقیقه

استان: کهکیلویه و بویر احمد شهر: کهگیلویه
آدرس: استان کهگیلویه و بویراحمد، جاده اصلی گچساران به شیراز، حدود ۶ کیلومتری شهر باشت، روستای شوش

شهر کهنه دهدشت
این محدوده تاریخی که در کنار شهر جدید دهدشت قرار دارد و آن را بلاد شاپور نیز می نامند، با وسعت ۴۰ هکتار، قدمت تاریخی آن دستکم به دوران صفویه بر می گردد. این شهر که روزگار پر رونقی را پشت سر گذاشته دارای برج و بارو و ارگ بوده که هم اکنون بخشهایی از آن باقی مانده است. شهر دارای آب و هوای گرمسیری است و معماری آن نیز از معماری عصر صفوی الهام گرفته است.

فاصله هتل جهانگردی یاسوج تا شهر کهنه دهدشت 166 کیلومتر - 2:44 دقیقه

استان: کهکیلویه و بویر احمد شهر: دهدشت
آدرس: استان کهگیلویه و بویراحمد، شهرستان کهگیلویه، دهدشت
قلعه تاریخی چرام
این قلعه تاریخی در شمال غرب و مشرف بر تپه ای ۱۲متری و گرد واقع شده که از همه طرف بر شهر چرام احاطه دارد در پایین قلعه حمامی زیبا با معماری زیبای اسلامی ایرانی بنا شده که زیبایی خاص و کم نظیری دارد. وارد قلعه که میشوی بنای زیبای اسلامی ایرانی آن چشمانت را مینوازد و بر بام آن که میشوی طبیعت زیبا و اطراف آن با زمینهای حاصلخیز کشاورزی و کوههای سرسبز اطراف آن چشم و روح را مینوازد.

فاصله هتل جهانگردی یاسوج تا قلعه تاریخی چرام 161 کیلومتر - 2:43 دقیقه

استان: کهکیلویه و بویر احمد شهر: چرام
آدرس: استان کهگیلویه و بویراحمد، چرام

قلعه تاریخی روستای تل بابونه
از چشمه زیبای بلقیس و آب زلال چشمه سیاه که بگذریم وارد روستای فشیان و بعد وارد روستای تل بابونه میشویم نرسیده به آن قلعه ای زیبا چشم ها را به خود خیره میکند، قلعه ای زیبا با معماری زیبای اسلامی که بر بام آن وارد میشوی طبیعت زیبای زمینهای حاصلخیز کشاورزی، کوهها و تپه های سر سبز، آسیاب ها و رودخانه وجود دارد که باعث شده هر ساله گردشگران زیادی از آن دیدن نماید.

فاصله هتل جهانگردی یاسوج تا قلعه تاریخی روستای تل بابونه 168 کیلومتر - 2:51 دقیقه

استان: کهکیلویه و بویر احمد شهر: کهگیلویه
آدرس: استان کهکیلویه و بویر احمد، شهرستان کهکیلویه، روستای تل بابونه
گنبد لیشتر
کارشناسان میراث فرهنگی، گنبد لیشتر گچساران را مربوط به سده هفتم و هشتم ه.ق می‌دانند. این گنبد زیبا از دیدنی های استان کهگیلویه و بویراحمد است و در فاصله ۳۰ کیلومتری غرب شهرستان گچساران، و در راه ارتباطی قدیم گچساران، جاده دوگنبدان به بهبهان، در دشت لیشتر قرار دارد. سابقه گنبد لیشتر به احتمال بسیار به دوران حاکمیت تیموریان می‌رسد. این بنا که از آثار زیبای این دوره است، از دل تمدن و معماری عصر خود سر برآورده و نشان از معماری پیشرفته و هنرمندانه معماران این عصر دارد. این اثر معماری ماندگار در ۱۶ آذر ۱۳۷۶ با شماره ثبت ۱۹۳۵ به عنوان یکی از آثار تاریخی ایران، ثبت ملی شد. گنبد لیشتر نام خود را از دهستانی که در آن واقع شده، گرفته است. دهستان لیشتر که از توابع بخش مرکزی گچساران است، بر اساس سرشماری سال ۱۳۸۵ جمعیتی حدود ۸۲۴۱ نفر داشته است. دهستان لیشتر به مرکزیت روستای عرب‌ها، دارای ۵۳ روستا است که گنبد لیشتر شاخص‌ترین اثر تاریخی آن است که در نزدیکی روستای عرب‌ها (علی‌آباد) قرار دارد. فاصله گنبد لیشتر تا شهر گچساران حدود ۲۰ کیلومتر است.

فاصله هتل جهانگردی یاسوج تا گنبد لیشتر 190 کیلومتر - 3:03 دقیقه

استان: کهکیلویه و بویر احمد شهر: گچساران
آدرس: استان کهگیلویه و بویراحمد، گچساران

درباره ما
شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی در اواسط سال 1379 با هدف جذب گردشگران و مسافران داخلی و خارجی ، برگزاری تورهای داخلی و خارجی و تورهای ویژه بازنشستگان کشوری ، احداث و بهره برداری از رستوران های شهری و بین شهری ، سرمایه‌گذاری، مشارکت و جلب سرمایه های داخلی و خارجی و .. تاسیس گردید .
این مجموعه اولین و بزرگترین گروه زنجیره ای خدمات اقامتی و پذیرایی کشور با عنوان تجاری «گروه هتل های ایرانگردی...
شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی
تهران، خیابان ولیعصر، روبه روی سه راهی توانیر، بن بست شمس، پلاک 3، کد پستی 1516746313
رزرواسیون هتل ها
فکس واحد اداری
02182475618
پست الکترونیک گروه هتلهای ایرانگردی و جهانگردی
©2024 ITTIC, All Right Reserved