رزرو هتل
خانه ابویی
یکی از زیباترین عمارت‌های تاریخی که بازدید از آن خالی از لطف نیست، خانه ابویی است. در سال ۱۳۱۱ خورشیدی عملیات ساخت این خانه به یکی از مشهورترین معمارهای یزدی، استاد محمودی داده شد. خانه ابویی آن‌ قدر زیبا و باشکوه ساخته شد که حتی با گذشت سال‌ها، هنوز که هنوز است حوض خانه‌ها و بادگیرهای عمارت ابویی تماشایی هستند.
این عمارت در حال حاضر توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زاهدان مرمت و بازسازی شده و به کارگاه هنرهای بومی و سنتی زاهدان تغییر کاربری داده است. خانه ابویی در سال ۱۳۷۷ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید.

فاصله هتل جهانگردی زاهدان تا خانه ابویی 3/7 کیلومتر - 10 دقیقه

استان: سیستان و بلوچستان شهر: زاهدان
آدرس: استان سیستان و بلوچستان، زاهدان، خیابان شریعتی
روستای تمین
تمین روستایی در شهرستان میرجاوه و در استان سیستان و بلوچستان قرار دارد. این روستا که یکی از جاهای دیدنی میرجاوه به شمار می‌رود، تابستان‌های خنک و زمستان‌های سردی دارد. علاوه بر قلعه تمین با قدمتی حدود ۲۵۰ سال و قبرستان تمین که در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است، می‌توانید از جاذبه‌هایی همچون چشمه آب معدنی موسی، چله‌خانه و... بازدید کنید.
تفتان در تاریخچه و تمدن مردم اطراف این آتشفشان نیمه‌فعال، نقش مهمی دارد. این قله یکی از قلل مرتفع ایران به حساب می‌آید که باعث ایجاد تنوع آب و هوایی در بلوچستان و متعاقبا سکونت انسان‌ها و شکل‌گیری تمدن تفتان شده است. روستای تمین نیز تحت‌تاثیر همین موضوع دارای آثاری از قبیل تپه‌های باستانی، قبرستان باستانی، چله خانه، معماری صخره‌ای، آسیاب‌های آبی، قلعه‌ها و قبرستان هفتاد ملا، کوره‌های ذوب فلز در نواحی مختلف و غارهای باستانی است که تمام این آثار بیانگر تمدنی عظیم در این روستا و سایر روستاهای اطراف تفتان هستند. امروزه باستان‌شناسان آثار و تمدن اطراف تفتان را با توجه به شواهد و مدارک علمی و باستانی بین ۸۰,۰۰۰ تا ۱۰۰,۰۰۰ سال تخمین زده‌اند.
معماری صخره‌ای تمین با مساحتی بالغ بر ۴۰۰۰ مترمربع در نوع خود در سطح کشور کم‌نظیر است و طبق اسناد باستان‌شناسی، قدمت چنین سازه‌های معماری به اواخر دوره ساسانی و اوایل دوره اسلامی باز می‌گردد. این معماری صخره‌ای در چهار قسمت در دل کوه کنده شده و سقف اتاق‌های آن به‌ شکل گنبدی است که هر یک ستون و فضاهای الحاقی دارند. معماری مزبور به معماری‌های صخره‌ای میمند کرمان و کندوان شباهت دارد. جالب است بدانید که دمای خانه‌های صخره‌ای در تمین به حدود ۲۰ تا نهایتا ۲۵ درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

همچنین در نزدیکی روستای تمین از قبرستان هفتاد ملا در روستای روپس هم میتوان دیدن نمود.

فاصله هتل جهانگردی میرجاوه تا روستای تمین 51/9 کیلومتر - 45 دقیقه
فاصله هتل جهانگردی زاهدان تا روستای تمین 132 کیلومتر - 1:41 دقیقه

استان: سیستان و بلوچستان شهر: میرجاوه
آدرس: استان سیستان و بلوچستان، شهرستان میرجاوه، ۶۵ کیلومتری جنوب غرب میرجاوه

ساختمان شهربانی میرجاوه
شهربانی میرجاوه از دیدنی‌ های این شهر است. میرجاوه به واسطه مرزی بودنش در دوران پهلوی یکی از شهرستان های تجاری پر رفت و آمد بود که باقیمانده ساختمان هایی چون گمرک و شهربانی و پست گویای این حقیقت است. ساختمان شهربانی میرجاوه ساختمانی است تاریخی مربوط به دوره پهلوی اول که امور اداره شهر در آن صورت می پذیرفته است. پس از شروع به کار، خط راه ‌آهن کویته-زاهدان در نقطه مشترک دو کشور ایران و پاکستان شهر میرجاوه شکل گرفته و به تدریج با احداث مجموعه ‌هایی از ساختمان ‌های اداری و دولتی و شخصی گسترش یافته است. به منظور حفظ نظم و امنیت شهر نوپای میرجاوه این مرکز پلیس شهری راه ‌اندازی شد. ساختمان گمرک نیز ساختمانی صد ساله است که مسئولیت عبور و مرور کالاها به داخل و خارج از کشور را عهده دار بوده است. این ساختمان به همراه ساختمان قدیمی اداره پست میرجاوه متعلق به اواخر دوره قاجار هستند.

فاصله هتل جهانگردی میرجاوه تا ساختمان شهربانی میرجاوه 500 متر - 2 دقیقهاستان: سیستان و بلوچستان شهر: میرجاوه
آدرس: استان سیستان و بلوچستان، میرجاوه، خیابان فرخی سیستانی، روبروی ایستگاه راه آهن
شهر سوخته
شهر سوخته بر اساس یافته‌های باستان شناسی از قدیمی‌ترین تمدن‌های جهان به شمار می‌رود. این شهر به دلیل ظرفیت‌های برجسته تاریخی و حجم بالای آثار مکشوفه، منطقه‌ای ارزشمند برای باستان شناسان و علاقمندان به تاریخ است. در سفر به شهر سوخته به موزه‌ای بزرگ و صحرایی وارد می‌شوید که هر گوشه آن گنجی در خود نهفته دارد.
در منطقه وسیع شهر سوخته، جاذبه‌های تاریخی زیادی به چشم می‌خورند، گرچه با توجه به ارزش بالای این شهر، می‌توان گفت که شهر سوخته در میان دیگر جاذبه‌های گردشگری ایران مهجور مانده است. آب و هوای گرم و خشک و شرایط اقلیمی سیستان و بلوچستان و کمبود امکانات رفاهی در این خطه از دلایل عدم توجه کافی گردشگران به شهر سوخته هستند.
شهر سوخته یکی از بزرگ‌ترین شهرهای ایران باستان و از مهم‌ترین تمدن‌های شرق فلات ایران نیز بوده است و اطلاعات جامعی در خصوص فرهنگ، اقتصاد و اجتماع ایران باستان در دشت سیستان ارائه می‌دهد. در بررسی‌های باستان شناسی در شهر سوخته و مطالعات گسترده تاریخ شناسان در این خطه، سیر تحول چشمگیری در زمینه‌های بازرگانی داخلی، تجارت خارجی، شهر نشینی و معماری، پزشکی، هنر، کشاورزی، جانور شناسی، زمین شناسی و همه علوم وابسته به این موارد، در این منطقه به چشم می‌خورد.

فاصله هتل جهانگردی زاهدان تا شهر سوخته 167 کیلومتر - 2:00 ساعت

استان: سیستان و بلوچستان شهر: زابل
آدرس: استان سیستان و بلوچستان، جاده زابل به زاهدان، ۵۶ کیلومتری زابل

قلعه بمپور
قلعه بمپور که معروف‌ترین قلعه بلوچستان است، زمانی بسیار طولانی مرکز حکومت کرمان و بلوچستان بود. بنا بر تحقیق باستان‌شناسان قدمت این قلعه به دوره‌های ساسانی و اشکانی برمی‌گردد. قلعه بمپور در زمان پادشاهان سلجوقی نیز مورد استفاده بود. هرچند مردم بلوچستان بر این باورند که این قلعه توسط نادرشاه افشار ساخته شده است. البته نادر شاه اجازه ساخت قلعه‌ایی را در منطقه بمپور به نصیرخان براهویی داد؛ اما بنای قلعه بمپور بسیار کهن‌تر از آن است. در سال ۱۹۶۰ میلادی، خانم بئاتریس، دیرینه‌شناس انگلیسی بخشی از سراشیبی تپه زیر قلعه بمپور را مورد کاوش قرار داد و آثاری از دوران آغازین تاریخ به دست آورد.

فاصله هتل جهانگردی زاهدان تا قلعه بمپور 350 کیلومتر - 3:58 دقیقه


استان: سیستان و بلوچستان شهر: ایرانشهر
آدرس: استان سیستان و بلوچستان، ۲۴ کیلومتری غرب ایرانشهر، بخش بمپور، ۱ کیلومتری شمال بمپور

قلعه تپه لادیز
در جنوب غربی میرجاوه - سیستان و بلوچستان روستایی تاریخی به اسم لادیز با دارا بودن یکی از قدیمی‌ترین آثار تاریخی به نام قلعه لادیز چشم انتظار حضور گرم شما عزیزان است. این قلعه با نام‌های دیگری از جمله قلعه ارباب‌ها، قلعه اربابی‌ها و قلعه تپه لادیز میان مردم بومی شناخته می‌شود.
قلعه لادیز به دلیل سکونت داشتن افرادی با نام فامیلی اربابی به قلعه اربابی معروف شد. زمان ساخت این مکان تاریخی به دوره اشکانیان برمی‌گردد که امروزه از آن بنای باشکوه، تنها خرابه‌ای به یادگار مانده است. قلعه ارباب‌ها روی صخره‌های سنگی در حاشیه روستای لادیز بنا شد پی این بنا از سنگ‌های بزرگ و دیوارهای خشتی بنا گردید و قرن‌ها همچنان روی پای خود استوار مانده است

فاصله هتل جهانگردی میرجاوه تا قلعه تپه لادیز 18/5 کیلومتر - 18 دقیقه
فاصله هتل جهانگردی زاهدان تا قلعه تپه لادیز 98/6 کیلومتر - 1:08 دقیقه

استان: سیستان و بلوچستان شهر: میرجاوه
آدرس: استان سیستان و بلوچستان، میرجاوه، روستای لادیز
قلعه تیس (قلعه پرتغالی ها چابهار)
قلعه تیس که با نام قلعه پرتغالی‌ها نیز شناخته می‌شود، با قدمت بیش از دو هزار سال، از جاهای دیدنی چابهار به شمار می‌رود و در دهانه خلیج چابهار و بر فراز تپه‌ای مشرف به جاده چابهار - تیس جای گرفته است. با ابعاد ۲۴ متر در ۹۵ متر، مصالح به کار رفته در ساخت قلعه، آجر، سنگ و گچ محسوب می‌شوند. در ورودی قلعه در بخش شرقی قرار دارد و هشتی بزرگ با اتاق‌های بسیار و ایوان‌‌های خصوصی از ویژگی‌های معماری آن هستند. هشتی که شباهت بسیاری به کاروانسراهای شاه عباسی دارد و در زمان شاه سلیمان صفوی ساخته شده است.

فاصله هتل جهانگردی زاهدان تا قلعه پرتغالی ها 625 کیلومتر - 7:19 دقیقهاستان: سیستان و بلوچستان شهر: چابهار
آدرس: استان سیستان و بلوچستان، ده کیلومتری چابهار

قلعه رامرود
قلعه رامرود با بنایی چند ضلعی و نامنظم، در ۹۵ كيلومتری جنوب غربی شهرستان زابل و در محدوده تاسوكی قرار دارد. محمد اعظم سيستانی در كتاب سيستان بعد از اسلام، در مورد این قلعه آورده است که قلعه فرخ، قلعه ترقون و خرابه‌های كندرک در امتداد قلعه رامرود هستند و آثار تاريخی آن‌ها متعلق به بعد از دوره تيموری است. وجود سفال‌های دوره ايلخانی و دوره تيموری و همچنين كشف چينی‌های آبی، سفيد و ظروف‌ زرین‌فام دوره صفوی در اين منطقه نشان از آبادانی آنجا در آن زمان دارد.

فاصله هتل جهانگردی زاهدان تا قلعه رامرود 126 کیلومتر - 1:29 دقیقه

استان: سیستان و بلوچستان شهر: زابل
آدرس: سیستان و بلوچستان، زاهدان، ۹۵ کیلومتری جنوب‌ غرب زابل، ناحیه تاسوکی

قلعه سرباز
قلعه سرباز با قدمتی که به دوره قاجار بازمی‌گردد، در سرباز، جنب ناحیه انتظامی شهر واقع شده است. از این قلعه به‌عنوان یکی از مهم‌ترین قلعه‌های بلوچستان و جاهای دیدنی سرباز یاد می‌شود که به‌وسیله حاکمان محلی ساخته شده است. این اثر در تاریخ ۲۵ مهر ۱۳۸۳ با شماره‌ی ثبت ۱۱۲۱۶ به‌ عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسید.

فاصله هتل جهانگردی زاهدان تا قلعه سرباز 431 کیلومتر - 5:12 دقیقه

استان: سیستان و بلوچستان شهر: سرباز
آدرس: استان سیستان و بلوچستان، سرباز، جنب ناحیه انتظامی شهر سرباز

قلعه ناصری
قلعه ناصری ایرانشهر به فرمان ناصرالدین شاه قاجار و توسط استاد حسین معمارباشی کرمانی ساخته شده است. پس از گذر سال‌های بسیار، دیوارهای استوار قلعه همچنان در دل شهر استوار هستند و نگاه‌های بسیاری را مجذوب خود می‌کنند.
هرچند فضاهای داخلی قلعه مانند گذشته نیستند و بخش زیادی از آن‌ها تخریب شده‌اند اما همچنان قلعه ناصری مانند نگینی در میان شهر می‌درخشد. این بنای ارزشمند تاریخی در سال ۱۳۷۵ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید.

فاصله هتل جهانگردی زاهدان تا قلعه ناصری 325 کیلومتر - 3:45 دقیقه

استان: سیستان و بلوچستان شهر: ایرانشهر
آدرس: استان سیستان و بلوچستان، ایرانشهر، بلوار امام خمینی

کاروانسرای نصرت آباد
جاهای دیدنی زاهدان فقط محدود به چند مورد نمی‌شود. در دامنه‌های جنوبی کویر لوت درست در ۴ کیلومتری شمال غرب زاهدان، روستای نصرت آباد قرار گرفته که از کاروانسرای معروف نصرت میزبانی می‌کند. این کاروانسرای بزرگ در دوره قاجاریه با معماری ساده از خشت‌وگل بنا و سازه آن از دوران صفوی الهام گرفته شد کاروانسرای نصرت آباد دارای ۶۰ حجره بوده و در هر ضلع ۱۵ اتاق و ۲۳ طاق‌نما قرار گرفته‌ است.
این کاروانسرا ۴ ایوان داشته و قرینه‌سازی به خوبی در ساخت آن رعایت شده است. اکنون این کاروانسرای قدیمی سال‌ها به حال خودش رها شده و از آن هیچ مواظبتی به عمل نمی‌آید. این آثار ملی تاریخی در سال ۱۳۸۲ در فهرست آثار ملی ایران قرار گرفت.

فاصله هتل جهانگردی زاهدان تا کاروانسرای نصرت آباد 108 کیلومتر - 1:23 دقیقه


استان: سیستان و بلوچستان شهر: زاهدان
آدرس: استان سیستان و بلوچستان، زاهدان، ۴ کیلومتری شمال غرب نصرت آباد
درباره ما
شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی در اواسط سال 1379 با هدف جذب گردشگران و مسافران داخلی و خارجی ، برگزاری تورهای داخلی و خارجی و تورهای ویژه بازنشستگان کشوری ، احداث و بهره برداری از رستوران های شهری و بین شهری ، سرمایه‌گذاری، مشارکت و جلب سرمایه های داخلی و خارجی و .. تاسیس گردید .
این مجموعه اولین و بزرگترین گروه زنجیره ای خدمات اقامتی و پذیرایی کشور با عنوان تجاری «گروه هتل های ایرانگردی...
شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی
تهران، خیابان ولیعصر، روبه روی سه راهی توانیر، بن بست شمس، پلاک 3، کد پستی 1516746313
تلفن گویا
رزرواسیون هتل ها
فکس واحد اداری
02182475618
پست الکترونیک گروه هتلهای ایرانگردی و جهانگردی
©2024 ITTIC, All Right Reserved