رزرو هتل
پل شاپوری ( پل شکسته)
در نزدیکی فلک الافلاک و در جنوب آن اثر تاریخی ارزشمندی قرار دارد که به پل شاپوری یا به زبان محلی "طاق پیل اشکسه "شهرت پیدا کرده است. قدمت این پل به دوره ی ساسانی بر می گردد و 321 متر طول و 10 متر ارتفاع داشته است. این پل از 28 چشمه طاق و 27 پایه پل تشکیل شده بود که اکنون فقط 5 چشمه طاق از آن ها باقی مانده است. پل شاپوری راه ارتباطی غرب استان لرستان با شرق و از آن جا به خوزستان و تیسفون بوده است. این پل با شماره ی 1058 در فهرست آثار ملی قرار گرفته است.

فاصله جهانگردی خرم آباد تا پل شاپوری 14 کیلومتر - 28 دقیقه

استان: لرستان شهر: خرم آباد
آدرس: استان لرستان، خرم آباد، ضلع جنوبی قلعه فلک الافلاک، جنوب شهر خرم آباد
خانه تاریخی ابو
یکی از بناهای تاریخی و بسیار زیبای شهر که در میان جاذبه های استان لرستان خودنمایی می کند، خانه ابو در شهر خرم آباد است که قدمت آن به اواخر دوره قاجار و اوایل دوران پهلوی نسبت داده شده است. این عمارت بنای ساخته شده از آهک، خشت، سنگ و چوب است و تمامی بازشو ها، پنجره ‌ها و درهای آن آبی رنگ هستند. سبک معماری این بنا، شاه نشین پنج دری و اتاق های سه دری بوده که از دو بخش تابستانه و زمستانه تشکیل شده است.
این عمارت در اواسط دوران قاجاریه ساخته شد و به قاضی منطقه تعلق دارد، یعنی قاضی میرزا محسن قاضی، که از دو بخش جنوبی و شمالی تشکیل شده است. این عمارت دو طبقه، دو ورودی دارد به همراه سالنی بزرگ، مهمانخانه و همچنین اتاق های بیشماری که سبک معماری بی نظیری دارند. در شهریور ماه ۱۳۷۸، این بنا در میان آثار ملی ایران ثبت شد.

فاصله جهانگردی خرم آباد تا خانه ابو 4/9 کیلومتر - 14 دقیقه

استان: لرستان شهر: خرم آباد
آدرس: لرستان، خرم آباد، محله درب باباطاهر (دَربُو طاهر)، خیابان امام، دوازده برجی، روبروی قلعه فلک الافلاک
سنگ نبشته خرم آباد
این اثر تاریخی سنگی، کتیبه ای است که به خط کوفی و روی قطعه سنگ بزرگی به ارتفاع سه و نیم متر نوشته شده است. قدمت آن به قرن ششم و دوره ی سلجوقیان می رسد. این سنگ نبشته یا برد نوشته به زبان کوفی و فارسی است و این طور به نظر می رسد که حکم امیر ابوسعید برسق است. این اثر در شرق خرم آباد و در خیابان شریعتی قرار دارد.

فاصله هتل جهانگردی خرم آباد تا سنگ نبشته 6/9 کیلومتر - 14 دقیقه

استان: لرستان شهر: خرم آباد
آدرس: استان لرستان، خرم آباد، بلوار شریعتی
قلعه زاغه (زاخه)
این دژ در شهرستان کوهدشت و در بخش رومشگان واقع شده و تماماً از سنگ ساخته شده است.سبک و نوع طاق آن با سایر آثار موجود در استان متفاوت است سنگهای بکار گرفته شده در این بنا بصورت حجاری شده و قلوه سنگ می باشد . دمورگان این اثر را از آثار دوره ایلامی می داند اما بنا بیشتر خصوصیات معماری ساسانی را دارد . بیشتر قسمتهای آن در زیر خاک مدفون است .
به احتمال زیاد در قسمت جنوبی آن آتشکده ای وجود داشته است.

فاصله جهانگردی خرم آباد تا قلعه زاغه 129 کیلومتر - 2:15 دقیقه

استان: لرستان شهر: کوهدشت
آدرس: استان لرستان، شهرستان کوهدشت، بخش رومشگان

قلعه فلک الافلاک
قلعه فلک الافلاک بر بلندای تپه ای باستانی و طبیعی، در مرکز شهر خرم آباد واقع شده است. این اثر ارزشمند دارای هشت برج و دو حیاط مستطیل شکل می باشد ارتفاع بلندترین دیوار تا سطح تپه 5/22 متر و مساحت کلی آن 5300 متر مربع است . پلان بنا به صورت هشت ضلعی نامنظم است. ورودی آن در جبهه شمالی و در برج جنوب غربی ساخته شده است که عرض آن10/2و ارتفاع آن3متر است در ساخت این بنا از مصالحی چون خشت ،آجر(قرمز و بزرگ) ،‌ سنگ و ملات استفاده شده است.از نکات قابل تامل در این بنای سترگ وجود چاه قلعه به عمق42 متردر حیاط اول و گریزگاه اضطراری در حیاط دوم می توان اشاره نمود. از زمان برپایی بنا در عهد ساسانی تا دوره های متاخر الحاقاتی به آن اضافه شده است(به خصوص دوره صفوی و قاجاری)این اثر همان دژ معروف شاپورخواست می باشد که در تاریخ ذکر شده است.به لحاظ موقعیت استراتژیکی خود در قرن 4 ه.ق به عنوان مقر حکومت آل حسنویه و گنجور این سلسله درزمان آل بویه درآمد.از قرن ششم هجری پس از ساخته شدن شهر جدید خرم آباد این قلعه نیز به نام خرم آباد معروف شد.احتمالا نام فلک الا فلاک در دوره قاجار بر آن اطلاق شده است. از بدو شکل گیری این بنای عظیم و دیدنی تا به حال دارای کاربریهای سیاسی ، نظامی ، خزانه سلطنتی ، مقر حکومتی ، پادگان نظامی ، زندان سیاسی داشته است. اکنون نیز به عنوان موزه باستان شناسی، مردم شناسی و آزمایشگاه مرمت اشیا وچایخانه سنتی از آن استفاده می شود . این بنای کم نظیر مربوط به دوره ساسانی وبه شماره 883 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است .

فاصله جهانگردی خرم آباد تا قلعه فلک الافلاک 5/4 کیلومتر - 17 دقیقه

استان: لرستان شهر: خرم آباد
آدرس: استان لرستان، خرم آباد، خیابان دوازده برجی (خیابان امام)

گرداب سنگی
این اثر تاریخی که از دوران ساسانیان به جا مانده است، یک سازه ی سنگی مدور است که از سنگ و ساروج ساخته شده تا آب خارج شده از چشمه را ذخیره و سپس آن را از طریق کانال به تمام نقاط شهر باستانی شاپور خواست منتقل کند.در واقع این چشمه درون این گرداب سنگی قرار دارد و تقریبا در بیشتر سال پر آب است این اثر تاریخی در بخش مرکزی خرم آباد و در بافت قدیمی آن، در میدان تختی قرار دارد. با شروع فصل زمستان و بالا آمدن آب چشمه، منظره ی گرداب سنگی بسیار زیبا و تماشایی و یکی از جاهای دیدنی خرم آباد می باشد. این میراث کهن در سال 1355 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید.

فاصله جهانگردی خرم آباد تا گرداب سنگی 3/6 کیلومتر - 8 دقیقه

استان: لرستان شهر: خرم آباد
آدرس: استان لرستان، خرم آباد، میدان تختی، ابتدای خیابان 17 شهریور
مقبره باباطاهر
در مرکز شهر خرم آباد و در ضلع غربی قلعه فلک الافلاک و در کنار خانه قدیمی آخوند ابو، مقبره باباطاهر قرار دارد .در گویش لری به باو طاهر معروف است اهالی شهر خرم آباد معتقدند این مقبره مربوط به بابا طاهر شاعر و عارف نامدار و سراینده دو بیتی های معروف لکی و لری است. سبک بنای مقبره، ساده و متشکل از گنبد خانه ای با یک ورودی است.ساختمان مقبره مربوط به دوره خوارزمشاهی است.

فاصله جهانگردی خرم آباد تا مقبره بابا طاهر لرستان 4/9 کیلومتر - 15 دقیقه

استان: لرستان شهر: خرم آباد
آدرس: استان لرستان، خرم آباد، ضلع غربی قلعه فلک الافلاک و در کنار خانه قدیمی آخوند ابو

درباره ما
شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی در اواسط سال 1379 با هدف جذب گردشگران و مسافران داخلی و خارجی ، برگزاری تورهای داخلی و خارجی و تورهای ویژه بازنشستگان کشوری ، احداث و بهره برداری از رستوران های شهری و بین شهری ، سرمایه‌گذاری، مشارکت و جلب سرمایه های داخلی و خارجی و .. تاسیس گردید .
این مجموعه اولین و بزرگترین گروه زنجیره ای خدمات اقامتی و پذیرایی کشور با عنوان تجاری «گروه هتل های ایرانگردی...
شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی
تهران، خیابان ولیعصر، روبه روی سه راهی توانیر، بن بست شمس، پلاک 3، کد پستی 1516746313
رزرواسیون هتل ها
فکس واحد اداری
02182475618
پست الکترونیک گروه هتلهای ایرانگردی و جهانگردی
©2024 ITTIC, All Right Reserved