رزرو هتل
آتشکده آناهیتا (قلعه دختر)
آتشکده آناهیتا کرمان که با نام‌های قلعه کهنه و قلعه دختر نیز شناخته می‌شود، از دیدنی های کرمان است و قدیمی‌ترین اثر تاریخی این شهر به شمار می‌رود. این قلعه در شرق کرمان و بر فراز صخره‌هایی از سنگ قرار دارد و از خشت خام و گل رس ساخته شده است. ساختمان‌های این قلعه به دو بخش مجزا تقسیم می‌شوند. بخش اول بر فراز قلعه ی نسبتا مرتفع جنوب‌ شرقی قرار دارد که سابقا قلعه کوه نامیده می شد و به‌علت وضعیت طبیعی از قلعه مجزا است و بخش دوم نیز روی تپه‌ی کوتاه‌تری قرار دارد که به قلعه دختر موسوم است.

فاصله جهانگردی کرمان تا آتشکده آناهیتا 6/7 کیلومتر - 25دقیقهاستان: کرمان شهر: کرمان
آدرس: ایران، استان کرمان، شرق کرمان، خیابان انقلاب، کنار پارک انقلاب

ارگ بم
ارگ بم، بزرگ‌ترین مجموعه خشت و گلی جهان، از مهم‌ترین جاهای دیدنی کرمان می‌باشد. قدمت این ارگ عظیم به دوران پیش از میلاد مسیح بر می‌گردد و از قدیمی‌ترین مراکز شهرنشینی در جهان شناخته می‌شود. این مجموعه عظیم با مساحتی در حدود 180 هزار مترمربع بر روی صخره‌ای عظیم و طبیعی ساخته شده که برای حفاظت از آن در برابر حمله‌های احتمالی، دور تا دور آن خندق‌هایی حفر شده‌است. بلندترین عمارت این مجموعه دارای 5 طبقه بوده که محل سکونت و حکومت حاکم بوده است. پس از ورود اسلام نیز دو مسجد و یک زورخانه به مجموعه ارگ بم اضافه گردیده‌است. این ارگ زیبا و فوق‌العاده که مقصد تعداد بسیاری از توریست‌ها، جهانگردان و گردشگران می‌باشد در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌است. همچنین به شماره 519 در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده‌است. در زلزله بم در سال 1382 بیش از نیمی از این مجموعه عظیم تخریب شد که پس از گذشت سال‌ها همچنان روند مرمت آن ادامه دارد

فاصله جهانگردی کرمان تا ارگ بم 196 کیومتر - 2:26 دقیقه
فاصله جهانگردی بم تا ارگ بم 2/8 کیلومتر - 6 دقیقه

استان: کرمان شهر: بم
آدرس: ایران، استان کرمان، بم، جنوب رودخانه‌ی پشت‌رود (رودخانه‌ی بم)

ارگ راین
کرمان با قدمتی طولانی پر از ارگ، دژ و آثار تاریخی می‌باشد. یکی دیگر از ارگ‌های موجود در کرمان، ارگ راین بوده که نسبت به ارگ بم سالم‌تر باقی مانده‌است. این ارگ که از زمان ساسانیان برجای مانده در شهر کرمان واقع شده‌است. فضاهای موجود در این ارگ شامل حاکم‌نشین، خانه‌های اعیانی و عامه‌نشین، آتشکده، انبار، سربازخانه، اصطبل و غیره می‌باشد. نقشه این ارگ تقریباً مربع شکل بوده و دارای چند برج است. ارگ راین با مساحتی در حدود 22 هزار مترمربع، سومین بنای خشتی بزرگ جهان بعد از ارگ بم و ارگ مورچه خورت می‌باشد. این ارگ که در جنوب غربی شهر راین واقع شده از مهم‌ترین قطب‌های گردشگری این شهر می‌باشد. ارگ راین که به شماره 12867 در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده، هر ساله مقصد بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی می‌باشد.

فاصله جهانگردی کرمان تا ارگ راین 109 کیلومتر - 1:22 دقیقه

استان: کرمان شهر: راین
آدرس:
ایران، استان کرمان، شهر راین،‌ انتهای خیابان درب بهشت راین-کرمان، ارگ راین


تل آتشین دارستان بم
تل آتشین دارستان بم سایتی باستان‌شناسی است که در زمره دیدنی های بم قرار دارد و در ۳۰ کیلومتری شرق ارگ قدیم بم واقع شده است. این منطقه از روستاهای اولیه پیش از سفال یا بی‌سفال در جنوب شرق ایران به ‌شمار می‌رود و در آن بقایای معماری چشمگیر خشتی، ابزار‌های سنگی، یک مورد اسکلت دفن شده و... یافت شده است. قدمت این منطقه به هزاره هفتم قبل از میلاد مسیح می‌رسد.

فاصله جهانگردی بم تا تل آتشین دارستان بم 208 کیلومتر - 2:36 دقیقه

استان: کرمان شهر: بم
آدرس: ایران، استان کرمان، بم، ۳۰ کیلومتری شرق ارگ قدیم بم، بخش دارستان

خانه حاج آقا علی
این خانه با قدمتی که به ۱۳۰ سال می‌رسد، زیربنایی بالغ بر هفت هزار متر مربع دارد و با معماری زیبا و ایرانی، یکی از بزرگ‌ترین و زیباترین خانه‌های خشتی و سنتی جهان به‌ شمار می‌آید. این خانه توسط حاج آقا علی معروف به زعیم الله رفسنجانی (بزرگ‌ترین تاجر ایرانی آن دوره) در سال ۱۱۳۶ هجری خورشیدی بنا شد و در گذشته به خانه وقفی شهرت داشت. با چهار بخش اصلی حوضخانه، شاه نشین، پاییزی و زمستانی، خانه شامل ۸۶ اتاق (هفت دری، پنج دری، سه دری و پستو) می‌شود. چهار حیاط، راهروهای سرپوشیده و روباز و سه هشتی قسمت‌های ارتباطی خانه بوده‌اند.

فاصله هتل جهانگردی رفسنجان تا خانه حاج آقا علی 7/6 کیلومتر - 12 دقیقه

استان: کرمان شهر: رفسنجان
آدرس: استان کرمان، ۶ کیلومتری جنوب شرقی رفسنجان، روستای قاسم‌آباد

عمارت باقری رفسنجان
عمارت باقری رفسنجان با قدمتی که به اواخر حکومت قاجاریان بازمی‌گردد، از خانه‌های قدیمی و جاهای دیدنی رفسنجان به‌شمار می‌رود. این اثر مساحتی بالغ بر ۲۰ هزار متر مربع و زیربنایی نزدیک به ۲ هزار و ۶۰۰ متر مربع دارد و در دو طبقه و به‌صورت ویلایی سه ایوانه ساخته شده است. با معماری سنتی، ساختمان را با آجرنماهایی هنرمندانه و سقف‌ها را با نقش‌ و نگارهای زیبا تزیین کرده‌اند. این اثر در تاریخ ۷ مهر ۱۳۸۱، با شماره ثبت ۶۱۲۶ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسید.

فاصله جهانگردی رفسنجان تا عمارت باقری 1 کیلومتر - 4 دقیقهاستان: کرمان شهر: رفسنجان
آدرس: ایران، استان کرمان، رفسنجان، خیابان امام خمینی، روبروی شیرینی فروشی حاج خلیفه

قنات اکبرآباد و قاسم آباد
این دو رشته قنات، مجموعاً نزدیک به ۳۵۰۰ متر طول دارند و دِبیِ آن دو، مجموعاً به عددِ شگفت‌انگیزِ ۱۴۷ لیتر بر ثانیه می‌رسد! به‌ طور کلی، ۱۱ رشته‌قنات در سازمان میراث فرهنگیِ جهانی، یونسکو، به ثبت رسیده‌است. هر یک از این رشته‌قنات‌ها ویژگیِ منحصربه‌فردی دارد. طول، یگانگیِ جغرافیایی، ویژگی‌های مربوط به ساخت.. علتِ ثبت قنات اکبرآباد و بروات بم، اول دوقلو بودنِ آن است و دیگر، پرآبیِ آن. در واقع این رشته‌قنات دوقلو، پرآب‌ترین قنات دوقلو در ایران و طبعاً جهان است؛ و به همین دلیل سازمان یونسکو با رأیِ تمامیِ اعضا، این بنا را ذیل میراث «قنات ایرانی» به ثبت رسانده است. خاطره‌ای که بعد از دیدار از شهر بم به یاد می‌ماند، خاطره‌ی شیرینِ بازدید از چنین میراث‌های شگرف و یگانه‌ای خواهد بود.

فاصله جهانگردی بم تا قنات اکبرآباد و قاسم آباد 7 کیلومتر - 11 دقیقه

استان: کرمان شهر: بم
آدرس: قنات اکبر آباد و قنات قاسم آباد در بروات و در بلوار پنجم دی،بلوار رسالت واقع شده است.
گنبد مشتاقیه (سه گنبدان)
آرامگاه مشتاقیه که با نام سه گنبدان نیز شناخته می‌شود، از بناهای تاریخی مربوط به دوره‌ قاجار است. این آرامگاه که از جاهای دیدنی کرمان به حساب می‌آید، در گذشته در خارج از شهر و در جوار قبرستان کهنه قرار داشت؛ هرچند امروزه در محدوده‌ شهری جای گرفته است. گنبد مشتاقیه محل دفن مشتاق علی‌شاه، از صوفیان نامی قرن سیزدهم هجری قمری است؛ همان شخصی که مبتکر سیم چهارم سه‌ تار بود که اکنون به سیم مشتاق مشهور است. علاوه بر این، شخصیت‌های بزرگ دیگری همچون کوثر علی‌شاه همدانی و شیخ اسماعیل هراتی نیز در این محل به خاک سپرده شده‌اند.

فاصله جهانگردی کرمان تا گنبد مشتاقیه 6/2 کیلومتر - 18 دقیقه

استان: کرمان شهر: کرمان
آدرس: ایران، استان کرمان، کرمان، میدان شهدا (میدان مشتاق)

مجموعه گنجعلی ‌خان
میدان گنجعلی‌خان واقع در بافت تاریخی کرمان و کنار بازار بزرگ آن، از مشهورترین جاذبه‌های تاریخی کرمان می‌باشد. این میدان به شکل مستطیل و مجموعه‌ای شامل بازار، مسجد، مدرسه، کاروانسرا، ضرابخانه، حمام و آب‌انبار بوده و از جمله جاهای دیدنی کرمان است که دیدن آن را نباید از دست داد. این مجموعه برجای مانده از دوران صفویه دارای طرح‌های معماری ایرانی اسلامی از همان زمان و رنگ‌های آبی روشن، نارنجی، زرد و قرمز می‌باشد. مجموعه گنجعلی‌خان در فهرست آثار ملی ایران نیز به ثبت رسیده‌است. برای بازدید از این مجموعه زیبا می‌بایست به مرکز قدیمی شهر کرمان بروید.

فاصله جهانگردی کرمان تا مجموعه گنجعلی خان 5/1 کیلومتر - 12 دقیقه

استان: کرمان شهر: کرمان
آدرس: استان کرمان، کرمان، میدان شهدا، حدفاصل خیابان قدس، شریعتی و امام

کاروانسرای کبوتر خان
کاروانسرای کبوترخان از آثار تاریخی و مکان های دیدنی رفسنجان است و در کیلومتر ۳۵ جاده اصلی رفسنجان-کرمان، در روستای کبوترخان قرار دارد. در کتاب کاروانسراهای ایران، از این بنا به‌عنوان کاروانسراهای صفویه یاد شده است. در ساخت بنا از آجر‌هایی با نقش‌های زیبا و برجسته‌ استفاده کرده‌اند. گنجعلی‌خان چندین کاروانسرای معروف به شاه عباسی را در مسیر یزد به کرمان ساخت که کاروانسرا ی کبوترخان از جمله آن‌ها به‌ شمار می‌رود.فاصله جهانگردی رفسنجان تا کاروانسرای کبوترخان 37 کیلومتر - 30دقیقه

استان: کرمان شهر: رفسنجان
آدرس: ایران، استان کرمان، رفسنجان، کیلومتر ۳۵ جاده اصلی رفسنجان-کرمان، روستای کبوترخان


یخدان دو قلو
سیرجان در دوره ساسانیان به شهر سیرگان معروف بود که علت آن به وجود قنات‌های زیاد در آن بر می‌گشت. این شهر در منطقه‌ای با آب‌وهوای گرم و خشک قرار دارد و از همین رو، در فصل گرم تابستان غالبا بارندگی آن اندک است. در گذشته مردم این ناحیه به ناچار گرمای زیادی را متحمل می‌شدند. معماران از سرمای شدید و خشک زمستان به‌عنوان راهکاری جهت حفظ و نگهداری مواد غذایی و نوشیدنی‌های خود در فصل تابستان استفاده می‌کردند و با ساخت بنایی مخروطی شکل که توسط پله‌هایی به چندین طبقه در زیر زمین منتقل می‌شد، شرایطی همانند یخچال‌های امروزی به وجود آورده بودند.یخدان‌‌های سیرجان که به یخدان‌های حاج رشید سیرجان نیز معروف هستند، از جاهای دیدنی سیرجان به حساب می‌آیند که در تاریخ ۱۸ خرداد ۱۳۸۴ هجری شمسی در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده‌اند. قدمت این بنا مربوط به سال ۱۲۷۴ هجری شمسی در دوره قاجاریه است که گفته می‌شود افراد خیر آن را ساختند تا یخ مصرفی مردم شهر را تامین کند. این یخدان‌ها شامل دو چاله یخ می‌شوند که روی آن‌ها گنبد عظیم خشتی قرار گرفته و یک دیوار (حصار) طویل و مرتفع و سایه‌انداز بین دو یخدان کشیده شده است.

فاصله جهانگردی سیرجان تا یخدان های دوقلو 3/7 کیلومتر - 8 دقیقهاستان: کرمان شهر: سیرجان
آدرس: ایران، استان کرمان، سیرجان، غرب محله باغ بمید، خیابان شیخ فضل‌الله نوری

یخدان مویدی
زمانی که هنوز برق اختراع نشده بود، کرمانی‌ها یخچال‌ها را با استفاده از خشت و گل، احداث کردند؛ بناهای بزرگی که همچنان بسیاری از آن‌ها پابرجا هستند و از جاهای دیدنی کرمان محسوب می‌شوند. این سازه‌ها یخ را در اوج گرمای طاقت‌فرسای تابستان کویر نیز در خود نگاه می‌داشتند. معروف‌ترین یخدان‌های کرمان عبارت‌اند از یخدان چوب مفیدی، یخدان‌های زریسف، یخدان رحیم آباد و یخدان مویدی. بقیه یخدان‌ها تماما از بین رفته‌اند و اثری از آن‌ها باقی نیست. آب این یخدان‌ها از قنوات تامین می‌شد و غالبا فالوده‌فروشان صاحب یخدان‌ها بودند. البته در بعضی موارد یخدان‌ها را وقف عام می‌کردند.

فاصله جهانگردی کرمان تا یخدان مویدی 4/7 کیلومتر - 14 دقیقهاستان: کرمان شهر: کرمان
آدرس: ایران، استان کرمان، کرمان، خیابان شهید کامیاب (ابو حامد)


درباره ما
شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی در اواسط سال 1379 با هدف جذب گردشگران و مسافران داخلی و خارجی ، برگزاری تورهای داخلی و خارجی و تورهای ویژه بازنشستگان کشوری ، احداث و بهره برداری از رستوران های شهری و بین شهری ، سرمایه‌گذاری، مشارکت و جلب سرمایه های داخلی و خارجی و .. تاسیس گردید .
این مجموعه اولین و بزرگترین گروه زنجیره ای خدمات اقامتی و پذیرایی کشور با عنوان تجاری «گروه هتل های ایرانگردی...
شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی
تهران، خیابان ولیعصر، روبه روی سه راهی توانیر، بن بست شمس، پلاک 3، کد پستی 1516746313
رزرواسیون هتل ها
فکس واحد اداری
02182475618
پست الکترونیک گروه هتلهای ایرانگردی و جهانگردی
©2024 ITTIC, All Right Reserved