رزرو هتل
موزه تاریخ چای
آرامگاه محمد میرزا قوانلو ملقب به کاشف السلطنه (موزه تاریخ چای لاهیجان) مربوط به دوره معاصر است و در لاهیجان، خیابان کاشف شرقی نرسیده به سه‌راه کشاورزی قرار دارد. موزه لاهیجان یکی از جاهای دیدنی لاهیجان است که ابتدا به عنوان مقبره کاشف السلطنه مورد بازدید قرار می‌گرفت. با تکمیل ساختمان نیمه کاره مجاور آرامگاه و از سال ۱۳۷۵ این مکان به‌عنوان موزه تاریخ چای ایران به بهره‌برداری رسید. این موزه از یک سالن اصلی دو طبقه، یک برج و دو فضای اداری شمالی و جنوبی تشکیل شده است. طبقه همکف از سالن اصلی بنا، به اسناد و مدارک مرحوم کاشف السلطنه و وسایل مربوط به چای و چاینوشی اختصاص داده شده و طبقه دوم بنا را ویترین‌ها و اقلام مردم شناسی تشکیل می‌دهند.

فاصله هتل جهانگردی لاهیجان تا موزه چای 1/8 کیلومتر – 4 دقیقهاستان: گیلان شهر: لاهیجان
آدرس: لاهیجان بعد از میدان دکتر حشمت، نرسیده به خیابان طلای سبز

موزه رشت
موزه شهر رشت سابقاً خانه میرزا حسین خان کسمائی آزادیخواه، شاعر و روزنامه نگار معروف و از رجال دوره مشروطیت و نهضت جنگل بود که در سال ۱۳۴۹ توسط وزارت فرهنگ و هنر جهت تبدیل به موزه خریداری شد و امروزه به‌عنوان یکی از جاهای دیدنی رشت شناخته می‌شود. بخشی از این بنا در دهه ۵۰ با نظارت وزارت ارشاد اسلامی در مدت ۶ ماه، تبدیل به موزه شد. موزه رشت از دو بخش مردم‌شناسی و باستان‌شناسی تشکیل شده است. بخش مردم‌شناسی از صحنه‌های بازسازی شده از زندگی مردم و تندیس بومی گیلان تشکیل شده است و بخش باستان‌شناسی موزه به اشیا و آثار باستان‌شناسی کشف شده در نقاط مختلف گیلان به ویژه تپه‌های مارلیک رودبار، تالش، دیلمان و ... اختصاص دارد. یک گورستان باستانی و مجموعه سنگ قبرها نیز در این بخش قرار دارد.

فاصله هتل جهانگردی لاهیجان تا موزه رشت 45/7 کیلومتر - 1:05 دقیقهاستان: گیلان شهر: رشت
آدرس: گیلان - رشت خیابان طالقانی(بیستون)، روبروی دکتر فامیلی

موزه مردم شناسی ماسوله
این موزه در 63کیلومتری رشت و در 36 کیلومتری جنوب غربی شهرستان فومن واقع شده و درسال1381 تاسیس و شروع به فعالیت کرده است. داخل موزه در سه بخش مجموعه ای از اشیای مربوط به فرهنگ مردم ماسوله، نمایش داده شده است. در بخش اول، سند ها و وسایل مربوط به صد سال اخیر منطقه ی ماسوله و اطرافش دیده می شود. در بخش دوم اسناد و وسایل مربوط به دو قرن اخیر منطقه ی ماسوله و روستاهای اطراف آن موجود است. در بخش سوم هم وسایل مربوط به چهار قرن اخیر رو میتوان دید. این وسایل شامل اثاثیه و ابزار الات جنگی، دست ساخته ها و دست آوردهای فنی و شکار و به طور کلی شامل وسایل زندگی مردم ماسوله، وسایل زراعت، وسایل ارتباطی و سفالینه ها و اشیاء بسیار زیبا و قیمتی هست که جنس وسایل از چوب، سنگ، شیشه، چرم، کاغذ و غیره است. وسایل موجود در موزه، داخل ویترینها بازیرنویس تالشی که زبان محلی مردمِ و همچنین به زبان فارسی و انگلیسی قرار دارد. این موزه تنها موزه شخصی ایرانه که توسط یکی از افراد فرهنگ پژوه به نام فرهاد شرفی ماسوله ای تاسیس شده است. در داخل موزه انواع کوزه ها، جام ها، کفش های سنتی، پولهای قدیمی اعم از سکه ای و کاغذی، اسناد و شناسنامه قدیمی، همچنین انواعی از چینه های گلی، کتیبه، انواع داس، گهواره، وسایل کوبیدن برنج، وسایل درو، کوزه ها و ترازوی چوبی، قران قدیمی، جای قلم، صندوق گرد، هاون، جای سوزن، رادیو، وسایل شال بافی، ساز سورنا، چپق، رنده، اشیای دستی و غیره وجود دارد

فاصله هتل جهانگردی لاهیجان تا موزه مردم شناسی ماسوله 29/6 کیلومتر - 48 دقیقهاستان: گیلان شهر: فومن
آدرس: استان گیلان، ماسوله، مدخل ورودی شهرتاریخی ماسوله، 63 کیلومتری رشت 36 کیلومتری جنوب غربی شهرستان فومن
موزه میراث روستایی گیلان
موزه میراث روستایی گیلان یکی از جذاب‌ترین دیدنی‌ های رشت است. این موزه مکانی عالی برای آشنایی با معماری، فرهنگ، سبک زندگی، غذاهای محلی، صنایع‌ دستی، پوشاک و... مردم مناطق مختلف استان گیلان است. ۲۸ مجموعه مسکونی در این موزه جای گرفته‌اند و فضاهای روستایی دیگر مانند شالیزار و کاهدان، لانه مرغ و... در آن بازسازی شده‌اند. موزه میراث روستایی گیلان تجربه‌ای فراموش‌نشدنی را برای هر بازدیدکننده رقم می‌زند.
موزه میراث روستایی گیلان در زمینی به مساحت حدود ۲۶۳ هکتار برپا شده است و یکی از دیدنی‌ترین جاذبه های گردشگری گیلان محسوب می‌شود. این موزه نمونه‌ای کوچک، اما واقعی از نحوه‌ زندگی و فرهنگ سنتی روستاهای گیلان است. بخش معماری این موزه، مجموعه‌ای است که قدمت بناهای آن به‌طور متوسط به ۱۵۰ سال می‌رسد

فاصله هتل جهانگردی لاهیجان تا موزه میراث روستایی گیلان 29/6 کیلومتر - 48 دقیقه


استان: گیلان شهر: رشت
آدرس: استان گیلان، کیلومتر ١٨ آزادراه رشت- قزوین، نرسیده به پلیس راه، کیلومتر ۳ جاده‌‏ی سراوان- شفت

درباره ما
شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی در اواسط سال 1379 با هدف جذب گردشگران و مسافران داخلی و خارجی ، برگزاری تورهای داخلی و خارجی و تورهای ویژه بازنشستگان کشوری ، احداث و بهره برداری از رستوران های شهری و بین شهری ، سرمایه‌گذاری، مشارکت و جلب سرمایه های داخلی و خارجی و .. تاسیس گردید .
این مجموعه اولین و بزرگترین گروه زنجیره ای خدمات اقامتی و پذیرایی کشور با عنوان تجاری «گروه هتل های ایرانگردی...
شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی
تهران، خیابان ولیعصر، روبه روی سه راهی توانیر، بن بست شمس، پلاک 3، کد پستی 1516746313
تلفن گویا
رزرواسیون هتل ها
فکس واحد اداری
02182475618
پست الکترونیک گروه هتلهای ایرانگردی و جهانگردی
©2024 ITTIC, All Right Reserved