رزرو هتل
برج طغرل (مهماندوست)
برج طغرل که با نام‌های برج معصوم‌‌زاده و برج مهماندوست نیز شناخته می‌ شود، از جاذبه‌های تاریخی و جاهای دیدنی دامغان به‌ شمار می‌رود و در بخش جنوبی روستای مهماندوست قرار دارد. با قدمتی که به دوره سلجوقی بازمی‌گردد، اهمیت این سازه بیشتر به‌خاطر داشتن طاق نما و قطار مقرنس آجرکاری است. برج طغرل در تاریخ ۱۲ اسفند ۱۳۱۵ با شماره ثبت ۲۷۷ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسید.

فاصله جهانگردی دامغان تا برج طغرل 22/4 کیلومتر - 22 دقیقه

استان: سمنان شهر: دامغان
آدرس: ایران، استان سمنان، دامغان، جنوب روستای مهماندوست، بین روستای مهماندوست و روستای امام آباد

تپه حصار دامغان
تپه‌های باستانی یکی از دیدنی‌های دنیای باستان هستند. تپه‌هایی که رازهای نهفته و اسراری کهن را در لایه‌ لایه‌ی گذشته‌ی خود پنهان کردند و کندوکاو آن‌ها شگفتی‌های زیادی از گذشتگان و زندگی آن‌ها در اختیار قرار می‌دهند. تپه حصار نیز یکی از این دیدنی‌های ایران باستان است که برای علاقه‌مندان به باستان‌شناسی و محوطه‌های این چنینی یکی از مکان‌های مناسب است.

فاصله جهانگردی دامغان تا تپه حصار 4/6 کیلومتر - 12 دقیقهاستان: سمنان شهر: دامغان
آدرس: ایران، استان سمنان، دامغان، جنوب‏ شرقی دامغان، روستای حیدرآباد

تپه دلازیان (هفت تپه)
تپه دلازیان که با نام هفت تپه نیز شناخته می‌شود، مربوط به دوران پارینه‌سنگی است و در جنوب سمنان، منطقه میرک قرار دارد. طبق کاوش‌های انجام شده، به‌نظر می‌رسد میرک بزرگ‌ترین و منحصربه‌فردترین منطقه میراثی ایران و حتی خاورمیانه در دوره پارینه‌سنگی میانی است و از آن آثار معماری خشتی سنگی مربوط به دوره ماد (نوشیجانی) به‌دست آمده است. این تپه باستانی با شماره ۱۷۰۲ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است و در زمره جاهای دیدنی سمنان قرار دارد.

فاصله هتل جهانگردی سمنان تا تپه دلازیان 14/5 کیلومتر - 21 دقیقه

استان: سمنان شهر: سمنان
آدرس: ایران، استان سمنان، سمنان، جنوب سمنان، منطقه میرک

خانه رجبی
خانه‌ رجبی یکی از خانه‌های تاریخی شهر سمنان است که در میدان ابوذر غفاری، خیابان ابوذر غفاری قرار دارد. این خانه در اواسط دوران قاجار ساخته شده و متعلق به خانواده‌ی رجبی (کلانتر وقت سمنان) بود. این خانه شامل یک حیاط مرکزی، باغچه،...

فاصله هتل جهانگردی سمنان تا خانه رجبی 4/7 کیلومتر - 11 دقیقه


استان: سمنان شهر: سمنان
آدرس: ایران، سمنان، خیابان ابوذر غفاری

خانه طاهری
یکی از جاذبه های دیدنی شهر سمنان وجود خانه های قدیمی آن با قدمت بیش از ۱۰۰ سال است. این بناهای تاریخی به علت رونق تجارت در شهر سمنان به ویژه در دوران قاجار شکل گرفته اند که در آن افراد متمکن خانه هایی زیبا و دیدنی احداث کردند که در حال حاضر این خانه ها به مجموعه ای از خانه های تاریخی شهر تبدیل شده و نماد معماری دوران قاجار محسوب می شود. یکی از این خانه های تاریخی بسیار زیبا ، خانه طاهریان است. این خانه تاریخی در خیابان ابوذر وکوچه شهید محمد علی مهدوی در فاصله کمی از خانه رجبی قرار گرفته است . خانه طاهریان که متعلق به دوره قاجاریه بوده و قسمت اعظم آن مرمت شده در تملک سازمان میراث فرهنگی است . این خانه دارای ورودی بسیار زیبایی است که با یک هشتی کوچک و چند پله به حیاط مرکزی راه دارد. خانه دارای دو حیاط بوده که حیاط اصلی ابتدا و حیاط فرعی در پشت خانه قرار داشته و درگوشه ای از آن مطبخ خانه قرار گرفته. از جمله زیبایی های این خانه می توان به استفاده از قوس های فراوان فضاهای مختلف نام برد.

فاصله هتل جهانگردی سمنان تا خانه طاهری 5/1 کیلومتر - 11 دقیقه

استان: سمنان شهر: سمنان
آدرس: سمنان، محله اسفنجان، خیابان ابوذر، کوچه شهید محمدعلی مهدوی
دروازه ارگ سمنان
بنای اصلی ارگ شهر سمنان در زمان بهمن میرزا بهاء الدوله فرزند فتحعلی شاه قاجار حاکم سمنان احداث گردید. این بنا که در واقع ارگ دولتی و مقر حکومتی سمنان در دوران قاجاریه محسوب میشد، شامل دو دروازه است که دروازه جنوبی آن در اثر گسترش شهر ازمیان رفته و بنای دروازه شمالی (دروازه فعلی) موجود می باشد. ساخت این بنای تاریخی در سال ۱۳۰۲ هجری قمری به پایان رسیده است ارگ سمنان دارای تزیینات آجرکاری وکاشی کاری بی نظیری است که درمیدان ارگ سمنان واقع شده است.

فاصله هتل جهانگردی سمنان تا دروازه ارگ سمنان 3/5 کیلومتر - 8 دقیقه

استان: سمنان شهر: سمنان
آدرس: استان سمنان، سمنان، میدان ارگ
عمارت باغ سراب
عمارت باغ سراب یا باغ ایرانی سراب از جاهای دیدنی شاهرود در استان سمنان مربوط به دوران قاجاریه می باشد که امروزه توجه برخی مسافران علاقه مند به اماکن تاریخی را به خود جذب می کند، این عمارت زیبا با معماری قجری در پارکی دلنشین واقع شده است، از دیدنی های اطراف عمارت باغ سراب می توان به پارک بلوار و پل سرچشمه شاهرود در نزدیکی این جاذبه اشاره کرد.

فاصله جهانگردی شاهرود تا عمارت باغ سراب 1 کیلومتر - 4 دقیقهاستان: سمنان شهر: شاهرود
آدرس: ایران، سمنان، شاهرود، اطراف سرچشمه
عمارت و باغ امیر
عمارت باغ امیر یکی از خانه‌های تاریخی شهر سمنان است که در خیابان باغ فردوس این شهر قرار دارد. این بنا در دوران قاجار، بین سال‌های ۱۲۷۵ تا ۱۲۸۵، توسط استاد معمارباشی و به دستور میرزا آقا فامیلی احداث شده است.

فاصله جهانگردی سمنان تا عمارت و باغ امیر 3/4 کیلومتر - 7 دقیقه


استان: سمنان شهر: سمنان
آدرس: ایران، سمنان، سمنان، خیابان باغ فردوس


عمارت‌ چشمه‌ علي
ايالت‌ قومس‌ و شهر دامغان‌ مورد توجه‌ اولين‌ پادشاه‌ قاجار بود و به‌ همين‌ جهت‌، آغامحمد خان‌ و فتحعلي‌ شاه‌ در چشمه‌ علي‌ دامغان‌ ساختمان‌هاي‌ زيبايي‌ بنا كردند كه‌ در سال‌هاي‌ اخير مرمت‌ شده‌اند. عمارت‌ چشمه‌ علي‌ شامل‌ دو قسمت‌ است‌؛ يكي‌ عمارت‌ قراول‌ خانه‌ كه‌ بنايي‌ خشتي‌ است‌ و معماري‌صفوي‌ دارد و در زمان‌ آغا محمد خان‌ قاجار نيز مورد استفاده‌ بود و ديگري‌ بنايي‌ دو طبقه‌ و آجري‌ است‌ كه ‌شالوده‌ سنگي‌ دارد و در داخل‌ يك‌ درياچه‌ طبيعي‌ قرار گرفته‌ است‌. اين‌ بنا به‌ دوره‌ فتحعلي‌ شاه‌ مربوط‌ است‌.

فاصله هتل جهانگردی سمنان تا عمارت چشمه علی 144 کیلومتر - 1:38 دقیقه
فاصله هتل جهانگردی دامغان تا عمارت چشمه علی 31/8 کیلومتر - 27 دقیقه

استان: سمنان شهر: دامغان
آدرس: ایران، استان سمنان، بزرگراه ۷۰ آسیا، ۳۰ کیلومتری شمال غرب دامغان

مدرسه شاهرخیه
مدرسه شاهرخیه بسطام از بناهای مجموعه تاریخی بایزید بسطامی و دیدنی های استان سمنان در بسطام به شمار می‌رود. این مدرسه از آثار به جای مانده از دوران تیموریان است که در شرق مجموعه بایزید بسطامی، در بسطام و در فاصله پنج کیلومتری شاهرود قرار گرفته است. مدرسه شاهرخیه در دو طبقه از ۲۸ حجره، مسجد، ایوان و زورخانه تشکیل شده است. این اثر در تاریخ ۳ خرداد ۱۳۸۶ با شمارهٔ ثبت ۱۹۱۷۲ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

فاصله هتل جهانگردی بسطام تا مدرسه شاهرخیه 1 کیلومتر - 4 دقیقه

استان: سمنان شهر: بسطام
آدرس: ایران، استان سمنان، شهرستان شاهرود، بسطام

درباره ما
شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی در اواسط سال 1379 با هدف جذب گردشگران و مسافران داخلی و خارجی ، برگزاری تورهای داخلی و خارجی و تورهای ویژه بازنشستگان کشوری ، احداث و بهره برداری از رستوران های شهری و بین شهری ، سرمایه‌گذاری، مشارکت و جلب سرمایه های داخلی و خارجی و .. تاسیس گردید .
این مجموعه اولین و بزرگترین گروه زنجیره ای خدمات اقامتی و پذیرایی کشور با عنوان تجاری «گروه هتل های ایرانگردی...
شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی
تهران، خیابان ولیعصر، روبه روی سه راهی توانیر، بن بست شمس، پلاک 3، کد پستی 1516746313
تلفن گویا
رزرواسیون هتل ها
فکس واحد اداری
02182475618
پست الکترونیک گروه هتلهای ایرانگردی و جهانگردی
©2024 ITTIC, All Right Reserved