رزرو هتل
حیات وحش و تاریخ طبیعی
سمنان دارای بافت طبیعی بسیار بکر و منحصر‌به‌فرد است. در این استان می‌توانید شاهد انواع دشت‌های بیابانی و البته مناطق کوهستانی باشید. این تنوع بافت طبیعی باعث به‌وجود‌آمدن پوشش گیاهی و جانوری خاصی شده است. در این منطقه انواع مختلف حیوانات و گیاهان زندگی می‌کنند. بازدید از مناطق طبیعی شاید برای تمامی مسافران ممکن نباشد. به همین خاطر یک موزه با نام موزه حیات‌وحش و تاریخ طبیعی در سمنان بنا کردند. این موزه در ساختمانی به مساحت 200متر‌مربع قرار دارد. در این موزه می‌توانید از بقایای ارزشمند سیلیس‌شده گیاهان و جانوران دیدن کنید. همچنین انواع فسیل و سنگواره قدیمی در این موزه به چشم می‌خورند. در بخش دیگر موزه می‌توانید شاهد اجزای بدن پنج رده مختلف از مهره‌داران باشید که در این استان زندگی می‌کنند. بازدید از موزه حیات‌وحش سمنان برای تمامی گروه‌های سنی، بسیار جذاب خواهد بود.

فاصله هتل جهانگردی سمنان تا حیات وحش و تاریخ طبیعی سمنان 4/9 کیلومتر - 8 دقیقهاستان: سمنان شهر: سمنان
آدرس: سمنان، میدان استاندارد، ابتدای بلوار محراب، اداره کل حفاظت محیط‌زیست
گرمابه ناسار
گرمابه ناسار از دیگر حمام‌های قدیمی سمنان است. قدمت این حمام به دوران قاجار باز می‌گردد. این حمام تاریخی را می‌توان به‌نوعی یکی از موزه های سمنان دانست. گرمابه ناسار در راسته بازار بزرگ سمنان، درست در کنار تکیه ناسار قرار دارد. به همین خاطر آن را با نام ناسار می‌شناسند. گرمابه ناسار یکی از آثار ملی ایران است. این حمام را در حال حاضر به‌صورت کامل بازسازی کرده‌اند.

گرمابه ناسار در دست سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ایران قرار دارد. بد نیست بدانید که گرمابه ناسار از موقوفات میرزاآقا فامیلی است. او در سال 1303 هجری شمسی این گرمابه را وقف کرد. در این حمام یک راهروی طولانی سربینه را به درب ورودی متصل می‌کند. حمام ناسار دارای بخش مردانه و زنانه است. ورودی بخش مردانه در راسته بازار قرار داشته است. این حمام شامل بخش‌های مختلفی از جمله خزینه آب سرد، خزینه آب سرد، گرم‌خانه، رخت‌کن و… می‌شود

فاصله هتل جهانگردی سمنان تا گرمابه ناسار 4 کیلومتر - 9 دقیقه

استان: سمنان شهر: سمنان
آدرس: سمنان، خیابان امام خمینی، جنوب‌شرق تکیه ناسار
مهر و سکه
موزه مهر و سکه از جمله ارزشمندترین موزه های سمنان است. این موزه تنها موزه تخصصی مهر و سکه در تمام ایران به‌ حساب می‌آید. موزه مهر و سکه سمنان در روز 28 اردیبهشت سال 1392، مصادف با روز جهانی موزه افتتاح شد. این موزه شامل قطعاتی بسیار ارزشمند از قبیل انواع مهر، پول‌های اولیه، ابزارهای مبادلاتی کالا از جمله حلقه‌های مبادلاتی قدیمی، اسکناس، سفته، برات و ابزارهای نگهداری پول است. در گذشته پول به شکلی که امروز شاهد آن هستیم نبود. بعد از آنکه مبادلات کالا به کالا از بین رفت، پول جایگزین آن شد. البته این روند سالیان سال به طول انجامید. در موزه مهر و سکه می‌توانید این موضوع را به‌صورت کامل مشاهده کنید. یعنی متوجه می‌شوید که چطور اسکناس‌هایی که امروز در دست داریم، به وجود آمدند.

فاصله هتل جهانگردی سمنان تا موزه مهر و سکه 5 کیلومتر - 12 دقیقهاستان: سمنان شهر: سمنان
آدرس: سمنان، خیابان امام خمینی، تیمچه تکیه پهنه
موزه تاریخ طبیعی و تنوع زیستی
درست در بلوار دانشگاه دامغان، یکی دیگر از موزه های استان سمنان قرار دارد. این موزه را با نام موزه تاریخ طبیعی و تنوع زیستی دامغان می‌شناسند. موزه‌های تاریخ طبیعی، روایتی از پوشش گیاهی و جانوری منطقه است. در این موزه می‌توانید با قدمت موجوداتی که در این منطقه زندگی می‌کردند آشنا شوید. فسیل بسیاری از موجودات بسیار قدیمی و تاریخی در این موزه به نمایش درآمده‌اند.
همچنین می‌توانید شاهد بخش تاریخ طبیعی انسان‌ها نیز در این موزه باشید. بخش تاریخ طبیعی انسان‌ها یکی از بخش‌های ملموس برای تمامی بازدیدکنندگان به حساب می‌آید. در بخشی دیگر می‌توانید شاهد تنوع زیستی استان سمنان باشید. داخل بخش دوم، اجزای بدن پنج رده مختلف از مهره‌داران به نمایش گذاشته شده است. در بخشی دیگر می‌توانید شاهد حیوانات تاکسیدرمی‌شده باشید. همچنین درباره برخی گونه‌های خاص گیاهی منطقه نیز صحبت کرده‌اند که در حال انقراض هستند. بازدید از موزه تاریخ طبیعی و تنوع زیستی دامغان برای تمامی گروه‌های سنی می‌تواند بسیار سرگرم‌کننده باشد.

فاصله هتل جهانگردی دامغان تا موزه تاریخ طبیعی و تنوع زیستی 10/4 کیلومتر - 13 دقیقهاستان: سمنان شهر: دامغان
آدرس: دامغان، بلوار دانشگاه
موزه حیات وحش و تاریخ طبیعی
موزه حیات‌وحش، تاریخ طبیعی در ابتدای جاده شاهرود – بسطام، درست بعد شهربازی، کنار مجتمع خدمات رفاهی دالاهو در اداره محیط‌زیست این شهرستان قرار دارد. این حیات‌وحش، تاریخ طبیعی یک مجموعه کامل از اکوسیستم منطقه را به نمایش می‌گذارد. در استان سمنان و کویرهای مرکز ایران می‌توانید شاهد حضور حیوانات خاصی باشید. انواع حیوانات همانند کل، میش، قوچ، بز، آهو، کاراکال، گرگ، پلنگ، روباه و حتی خرس در این منطقه زندگی می‌کنند. یک یا چند نمونه تاکسیدرمی‌شده هرکدام از این حیوانات در کنار برخی گونه‌های پرندگان در این موزه به چشم می‌خورد. البته نگران نباشید، برای این کار حیوانات شکار نشده‌اند. این موزه برای شناخت بافت طبیعی شاهرود بسیار عالی خواهد بود.

فاصله هتل جهانگردی شاهرود تا موزه حیات وحش و تاریخ طبیعی 3/1 کیلومتر - 5 دقیقهاستان: سمنان شهر: شاهرود
آدرس: استان سمنان ،شاهرود، ابتدای جاده بسطام، بعد از شهربازی، جنب مجتمع خدمات رفاهی دالاهو، اداره محیط‌زیست شهرستان شاهرود
موزه عشایری ایل سنگسر مهدی شهر
موزه عشایری سنگسر به تاریخ و فرهنگ ایل سنگسر می‌پردازد و مجموعه آن حاصل تلاش آقای پاکزادیان و قطعات اهدایی از مردم و عشایر سنگسر است. مهدی شهر که در گذشته سنگسر نام داشت، خاستگاه یکی از ایل‌های کشور با همین نام است. ابزار و ادوات پشم‌چینی، مراحل تولید انواع نخ و پارچه‌های پشمی و ابریشمی، انواع دست‌افزار‌های زندگی روزمره، انواع ظروف، ابزار، جنگ‌افزار، صنایع‌دستی و آثار هنر سوزن‌دوزی، پوشاک، نمایه‌ای از زندگی شهرنشینی مردم ایل سنگسر در دهه‌های گذشته و سازه‌های عشایری مانند تنور، سازه اختصاصی تولید کره، انواع اجاق‌های اختصاصی تولید لبنیات و سیاه‌چادر سنگسری در دو قسمت سالن و فضای باز موزه به نمایش گذاشته شده‌اند. این موزه به‌عنوان یکی از جاذبه های گردشگر مهدی شهر شناخته می‌شود.

فاصله هتل جهانگردی سمنان تا موزه عشایری ایل سنگسر مهدی شهر 18/7 کیلومتر - 21 دقیقهاستان: سمنان شهر: سمنان
آدرس: استان سمنان، مهدی شهر، خيابان امام خمينی، بالاتر از ميدان امام، ساختمان شورای شهر

موزه گرمابه قلی

گرمابه قلی از جمله موزه های سمنان است که قدمت آن به قرن دهم هجری باز می‌گردد. این گرمابه به دوران صفویه تعلق دارد؛ پس می‌توان آن را یکی از مهم‌ترین بناهای تاریخی سمنان نیز دانست. بر اساس اسناد تاریخی، این گرمابه در محل یکی از ابنیه های قدیمی متعلق به دوران هخامنشیان ساخته شده است. حمام قلی سمنان شامل بخش‌های مختلف از جمله رخت‌کن، خزینه و خود حمام می‌شود. ارتفاع رخت‌کن از سطح زمین حدود 20سانتی‌متر بلندتر است. این حمام در خیابان امام خمینی سمنان قرار دارد. همه‌ساله صدها گردشگر از این حمام تاریخی دیدن می‌کنند. معماری گرمابه قلی سمنان بسیار زیباست. در این حمام می‌توانید شاهد بهترین نوع از معماری سنتی ایرانی باشید.

فاصله هتل جهانگردی سمنان تا موزه گرمابه قلی 5/2 کیلومتر - 12 دقیقه

استان: سمنان شهر: سمنان
آدرس: خیابان امام خمینی، پشت هتل کومش، کوچه ملاقزوینی
درباره ما
شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی در اواسط سال 1379 با هدف جذب گردشگران و مسافران داخلی و خارجی ، برگزاری تورهای داخلی و خارجی و تورهای ویژه بازنشستگان کشوری ، احداث و بهره برداری از رستوران های شهری و بین شهری ، سرمایه‌گذاری، مشارکت و جلب سرمایه های داخلی و خارجی و .. تاسیس گردید .
این مجموعه اولین و بزرگترین گروه زنجیره ای خدمات اقامتی و پذیرایی کشور با عنوان تجاری «گروه هتل های ایرانگردی...
شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی
تهران، خیابان ولیعصر، روبه روی سه راهی توانیر، بن بست شمس، پلاک 3، کد پستی 1516746313
تلفن رزرواسیون
فکس واحد اداری
02182475618
پست الکترونیک گروه هتلهای ایرانگردی و جهانگردی
©2024 ITTIC, All Right Reserved