رزرو هتل
باغ موزه نارنجستان قوام
یکی از زیباترین موزه‌های شیراز، باغ موزه نارنجستان قوام است. عمارتی بزرگ، زیبا و با شکوه، متعلق به دوره قاجار که به دلیل معماری زیبا و بی‌نظیر خود به یکی از جاهای دلنشین و محبوب شیراز برای گردشگران داخلی و خارجی تبدیل شده است.
این بنا در سال ۱۲۵۷ به سفارش خاندان قوام و به دست محمدعلی‌خان و پسرش محمدرضاخان ساخته شد. آینه کاری‌ها و گچ‌بری‌های این ساختمان بی‌نظیر است و آن را به یکی از شاهکارهای معماری ایرانی تبدیل کرده است. آجرکاری، منبت‌کاری و نقاشی‌های سنتی دوره قاجار در سراسر این بنای فوق‌العاده، دیده می‌شود. در بخشی از این ساختمان تاریخی، آثار باستانی کشف شده در شیراز به نمایش گذاشته شده است.

فاصله هتل جهانگردی شیراز تا باغ موزه نارنجستان قوام 3/5 کیلومتر - 11 دقیقهاستان: فارس شهر: شیراز
آدرس: استان فارس، شیراز، خیابان لطفعلی‌خان زند، نارنجستان قوام

موزه پارس
موزه پارس به‌عنوان یکی از دیدنی های استان فارس در شیراز شناخته می‌شود. در این موزه آثار نقاشان مشهور دوره زندیه همانند آقا صادق، میرزا بابا نقاش باشی و جعفر به‌ همراه آثاری از نقاشان معاصر همانند صدرالدین شایسته و میر منصور (شاگردان کمال الملک) به چشم می‌خورد. در محوطه بیرونی موزه پارس، سنگ‌های ازاره کاخ خورشید با نقوش شاهنامه وجود دارد
این موزه به‌عنوان قدیمی‌ترین موزه استان فارس شناخته می‌شود.

فاصله هتل جهانگردی شیراز تا موزه پارس 7 کیلومتر - 18 دقیقه

استان: فارس شهر: شیراز
آدرس: استان فارس، شیراز، میدان شهدا، خیابان زند

موزه تخت جمشید
یکی از مشهورترین موزه های شیراز، موزه تخت‌جمشید است. ساختمان این موزه در منطقه باستانی مرودشت و در مجموعه ۲۵۰۰ ساله تخت‌ جمشید قرار گرفته است. منطقه مرودشت، یکی از زیباترین جاهای دیدنی شیراز است و هر ساله گردشگران بسیاری به قصد بازدید از این منطقه تاریخی، به شیراز سفر می‌کنند.
این بنا در گذشته به عنوان کاخ ملکه شناخته می‌شده است. ساخت آن به دستور خشایارشاه صورت گرفته و نهایتا در زمان اردشیر یکم به پایان رسیده است. ساختمان موزه تخت‌ جمشید به عنوان قدیمی‌ترین بنای بازسازی شده ایران شناخته می‌شود.

فاصله هتل جهانگردی شیراز تا موزه تخت جمشید 7 کیلومتر - 14 دقیقه

استان: فارس شهر: مرودشت
آدرس: استان فارس، شیراز، ۱۰ کیلومتری شمال شهر مرودشت

موزه گرمابه شیراز (حمام وکیل)
حمام وکیل در دوره زندیه به دست کریم‌خان زند ساخته شد. این بنا بدون شک یکی از شاهکارهای معماری ایرانی است که هر ساله گردشگران و توریست‌های بسیاری را به سمت خود جذب می‌کند. بنایی که امروزه به یکی از بی‌نظیرترین موزه‌های مردم شناسی تبدیل شده است.
حمام وکیل در گذشته بعد از یک دوره مرمت و بازسازی به رستوران و سپس به موزه فرش تبدیل شد اما بعد از مدتی با توجه به کاربری اصلی ساختمان، به عنوان موزه گرمابه شیراز با شماره‌ی ۹۱۷ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
درحال حاضر در قسمت سربینه حمام وکیل ۳۰ مجسمه مومی در حالت‌های مختلف طراحی شده که نمایشی از نحوه استحمام و آداب ویژه آن است. با ورود به موزه گرمابه شیراز می‌توان به آداب و رسوم، نحوه پوشش و فرهنگ مردم شیراز در گذشته پی برد.

فاصله هتل جهانگردی شیراز تا موزه گرمابه شیراز (حمام وکیل) 6/9 کیلومتر - 14 دقیقه

استان: فارس شهر: شیراز
آدرس: استان فارس، شیراز، خیابان لطفعلی‌خان زند، خیابان طالقانی، موزه حمام وکیل

موزه مشاهیر شیراز (خانه زینت‌ الملک)
یکی از اصلی‌ترین جذابیت‌های گردشگری شیراز، موزه مشاهیر است. موزه‌ای شبیه به موزه مادام توسو در شهر لندن

ساختمان خانه زینت‌الملک متعلق به خاندان قوام‌الملک بوده که ساخت آن در سال ۱۲۹۰ هجری قمری توسط علی محمدخان قوام‌الملک دوم آغاز شد و در سال ۱۳۰۲ هجری قمری توسط محمدرضا خان قوام‌الملک سوم به پایان رسید.

فاصله هتل جهانگردی شیراز تا موزه مشاهیر شیراز (خانه زینت‌ الملک) 3/5 کیلومتر - 10 دقیقه

استان: فارس شهر: شیراز
آدرس: استان فارس، شیراز، خیابان لطفعلی‌خان زند

موزه موسیقی شیراز (خانه منطقی‌نژاد)
یکی از موزه‌های تخصصی شهر شیراز، موزه موسیقی (آواها و نواها) است که در آن به شکل ویژه و خاص به موسیقی و سازهای ایرانی پرداخته شده است. این موزه ارزشمند در یکی از خانه‌های به جا مانده از دوران قاجار به نام خانه منطقی‌نژاد قرار گرفته که در سال ۱۳۸۴ توسط سازمان میراث فرهنگی به موزه تبدیل شد.
از بخش‌های ویژه موزه موسیقی شیراز می‌توان به اتاق شنیداری، اتاق دیداری، آرشیو صوتی- تصویری، اسناد و دست‌نوشته‌های استادان موسیقی و گالری ساز شامل انواع سازهای ایرانی و نواحی مختلف ایران و… اشاره کرد.

فاصله هتل جهانگردی شیراز تا موزه موسیقی شیراز (خانه منطقی‌نژاد) 7/3 کیلومتر - 14 دقیقه


استان: فارس شهر: شیراز
آدرس: استان فارس، شیراز، میدان احمدی، پشت مسجد نو


درباره ما
شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی در اواسط سال 1379 با هدف جذب گردشگران و مسافران داخلی و خارجی ، برگزاری تورهای داخلی و خارجی و تورهای ویژه بازنشستگان کشوری ، احداث و بهره برداری از رستوران های شهری و بین شهری ، سرمایه‌گذاری، مشارکت و جلب سرمایه های داخلی و خارجی و .. تاسیس گردید .
این مجموعه اولین و بزرگترین گروه زنجیره ای خدمات اقامتی و پذیرایی کشور با عنوان تجاری «گروه هتل های ایرانگردی...
شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی
تهران، خیابان ولیعصر، روبه روی سه راهی توانیر، بن بست شمس، پلاک 3، کد پستی 1516746313
تلفن گویا
رزرواسیون هتل ها
فکس واحد اداری
02182475618
پست الکترونیک گروه هتلهای ایرانگردی و جهانگردی
©2024 ITTIC, All Right Reserved