رزرو هتل
بازار وکیل
بازار وکیل شهر شیراز یکی از مشهورترین بازارهای سنتی و تاریخی ایران است. این بازار که به فرمان کریم خان زند (۱۱۷۲–۱۱۹۳ ه‍. ق) ساخته شده، اکنون در مرکز شهر شیراز (شرق میدان شهدا) قرار گرفته‌ است. در کنار بازار مکان‌های دیگر چون مسجد و حمام تاریخی وکیل نیز قرار گرفته‌اند.
این بازار از بهترین آثار بر جای مانده از کریم خان زند است که هنوز مورد بهره‌برداری قرار دارد. گمان می‌رود شاه زند پس از دیدن بازار قدیمی لار (از آثار دوران شاه عباس کبیر) طرح آن را در شیراز ریخته‌ است.تمام کارهای بازرگانی، خرید و فروش کالاهای داخلی و خارجی و مبادلات پایاپای، صدور یا دریافت حواله ها و صرافی‌ها همگی در حجره‌های این بازار انجام می‌گرفته و در واقع بازار وکیل مانند قلب اقتصادی شیراز بوده است.بازار وکیل سازمانی داشته که بازرگانان می‌توانستند با اطمینان کامل کالاهای خود را در آن به امانت بسپارند و در موقع لازم از آن استفاده نمایند.

فاصله هتل جهانگردی شیراز تا بازار وکیل 7/2 کیلومتر - 16 دقیقه

استان: فارس شهر: شیراز
آدرس: استان فارس، شیراز، خیابان زند، ضلع شرقی میدان شهرداری

خلیج فارس
مجتمع خلیج فارس شیراز، واقع در ابتدای ورودی شهر جدید صدرا، از جاهای دیدنی شیراز به شمار می‌رود و به عنوان ششمین مرکز خرید بزرگ دنیا، دارای وسعتی به بزرگی ۵۰۰ هزار متر مربع است. در این مجتمع ۲۵۰۰ فروشگاه بزرگ و کوچک، سینما، شهربازی، هتل ۵ ستاره، هایپرمارکت و سالن‌های ورزشی وجود دارد. علاوه بر فضای داخلی جذاب، فضای بیرونی مجتمع خلیج فارس شیراز را با حوض و آبنماهای بزرگ و موزیکال، و ستون‌هایی که به شکل ستون‌های تخت جمشید ساخته شده‌اند، به زیبایی چیدمان کرده‌اند.

فاصله هتل جهانگردی شیراز تا مجتمع خلیج فارس 8/6 کیلومتر - 19 دقیقه

استان: فارس شهر: شیراز
آدرس: استان فارس، شیراز، بزرگراه دکتر حسابی، ابتدای ورودی شهر جدید صدرا

سرای مشیر
سرای مشیر یا سرای گلشن از بازارهای قدیمی شیراز است که در دوره قاجاریه ساخته شده است. این بازار زیبا و دیدنی شیراز در جنوب شرقی بازار وکیل جنوبی و در مجاورت در خروجی آن قرار گرفته است و معماری آن کم و بیش مانند بازار وکیل است. بسیاری به دلیل نزدیکی این دو بازار به اشتباه این بازار را جزو بازار وکیل می‌پندارند. از زیبایی‌های خاص این بنا حیاط بزرگی است که در وسط ساختمان هشتی آن واقع شده است. این حیاط با درختان نارنج زیبا و تنومندش و حوض بزرگ وسط آن جلوه خاصی به کل بنا بخشیده است. این بازار دارای یک هشتی است، که بازار را به دوبخش تقسیم کرده و به گونه‌ای که ازسمت غرب به سرای مشیر و از سمت جنوب به اردو بازار متصل می‌گردد. درب ورودی چوبی بزرگی نیز در ورودی بازار به هشتی وجود دارد. این هشتی بازار مشیر را به بازار نومشیر متصل می‌کند. دارای سقفی مرتفع است که برفراز آن گنبد کم خیز نسبتاً بزرگی وجود دارد، که روی آن یک بادگیر چند وجهی مشاهده می‌شود.

فاصله هتل جهانگردی شیراز تا سرای مشیر 5/2 کیلومتر - 13 دقیقه


استان: فارس شهر: شیراز
آدرس: استان فارس، شیراز، تقاطع خیابان لطفعلی خان زند و طالقانی، به سمت بازار وکیل شیراز

سلطانیه
مجتمع تجاری سلطانیه که با نام مرکز خرید سلطانیه نیز شناخته می‌شود، با معماری دیدنی از مقاصد خرید و جاهای دیدنی شیراز است. دو کافه نیز در مرکز خرید جای گرفته‌اند و از صبح تا شب میزبان خریداران هستند.

فاصله هتل جهانگردی شیراز تا مجتمع تجاری سلطانیه 14/7 کیلومتر - 25 دقیقهاستان: فارس شهر: شیراز
آدرس: استان فارس، شیراز، میدان مطهری، ابتدای قدوسی شرقی

درباره ما
شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی در اواسط سال 1379 با هدف جذب گردشگران و مسافران داخلی و خارجی ، برگزاری تورهای داخلی و خارجی و تورهای ویژه بازنشستگان کشوری ، احداث و بهره برداری از رستوران های شهری و بین شهری ، سرمایه‌گذاری، مشارکت و جلب سرمایه های داخلی و خارجی و .. تاسیس گردید .
این مجموعه اولین و بزرگترین گروه زنجیره ای خدمات اقامتی و پذیرایی کشور با عنوان تجاری «گروه هتل های ایرانگردی...
شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی
تهران، خیابان ولیعصر، روبه روی سه راهی توانیر، بن بست شمس، پلاک 3، کد پستی 1516746313
تلفن گویا
رزرواسیون هتل ها
فکس واحد اداری
02182475618
پست الکترونیک گروه هتلهای ایرانگردی و جهانگردی
©2024 ITTIC, All Right Reserved