رزرو هتل
آبشار مارگون
آبشار مارگون با ۷۰ متر ارتفاع و عرض ۱۰۰ متر از باشکوه‌ترین و بلندترین آبشارهای ایران و از جاهای دیدنی سپیدان است و گفته می‌شود که یکی از بلندترین آبشارهای چشمه‌ای جهان به حساب می‌آید. این آبشار ۷۰ متری زیبا در فاصله ۱۳۰ کیلومتری شیراز و ۵۵ کیلومتری سپیدان قرار دارد. آب آبشار مارگون از هیچ رودخانه‌ای تأمین نمی‌شود و تعداد زیادی چشمه منبع آب آن هستند از همین رو به آن آبشار چشمه‌ای نیز می‌گویند. گردشگران زیادی در فصول بهار و تابستان از این آبشار بازدید می‌کنند و از محیط باصفا، منظره چشم‌نواز، صدای دلنشین آب و... نهایت استفاده را می‌برند.
ساکنان منطقه را لرها و قشقایی‌ها تشکیل می‌دهند. یکی از رسوم زیبای روستای مارگون این است که هنگام جشن ازدواج، عروس و داماد به‌ همراه مهمانان و با لباس‌های زیبای محلی به سوی آبشار می‌روند و مدت زمانی را آنجا می‌مانند و عکس‌هایی به یادگاری می‌گیرند.

فاصله جهانگردی شیراز تا آبشار مارگون 150 کیلومتر - 2:42 دقیقه

استان: فارس شهر: سپیدان
آدرس: استان فارس، شهر سپیدان، ۵۰ کیلومتری شمال سپیدان، نزدیک روستای مارگون

باغ ارم
باغ ارم از جاذبه های گردشگری شیراز و نمونه‌ای از یک باغ - کوشک به حساب می‌آید که به‌ واسطه درختان مرکبات و خیابان طویلی با سروهای باشکوه در طرفینش، محبوبیت زیادی بین گردشگران دارد. علاوه بر کوشک اصلی عهد قاجار که هسته مرکزی این باغ را تشکیل می‌دهد سرونازهای بلند و کهن، زیبایی آن را دوچندان کرده‌اند. باغ ارم شیراز با مساحتی بالغ بر ۱۱۰,۳۸۰ متر مربع در ۱۴ آبان سال ۱۳۵۳ به ثبت ملی رسید.
هنوز دقیق مشخص نیست که چه کسی باغ ارم را برای اولین بار بنا کرده و به همین دلیل تاریخ ساخت دقیقی برای آن ثبت نشده است. تنها سند موجود در رابطه با باغ ارم نام بردن از آن در چند سفرنامه است که بر اساس آن‌ها می‌توان قدمت آن را حداقل به قرن‌های دهم و یازدهم هجری نسبت داد.
علاوه بر این، تاریخ ساخت این باغ را دوره سلجوقی می‌دانند زیرا در آن روزگار، اتابک قراچه، حکمران فارس، اقدام به ساخت باغ تخت و چند باغ دیگر در شیراز کرده بود و ممکن است این باغ نیز به درخواست وی ساخته شده باشد. باغ ارم در دوران آل اینجو و آل مظفر و گورکانیان وجود داشته است هرچند هیچ اطلاعاتی راجع به آن وجود ندارد به غیر از یکی از غزلیات حافظ که از روی آن می‌توان فهمید آل اینجو اختیار باغ را در دست داشته‌اند.

در گلستان ارم دوش چو از لطف هوا، زلف سنبل ز نسیم سحری می‌آشفت

گفتم ای مسند جم، جام جهان بینت کو، گفت افسوس که آن دولت بیدار بخفت

فاصله جهانگردی شیراز تا باغ ارم 7/9 کیلومتر - 14 دقیقه


استان: فارس شهر: شیراز
آدرس: استان فارس، شیراز، خیابان ارم، نزدیک به میدان ارم، نزدیکی مجموعه‌ی دانشگاه شیراز

بهشت گمشده (منطقه تنگ بستانک)
شیراز یکی از زیباترین شهرهای ایران است که در فصل‌های مختلف سال به‌ خصوص در اردیبهشت ماه، مسافران بسیاری را به خود جلب می‌کند. شیراز را در بهار، بهشت ایران لقب داده‌اند و زیبایی‌های این شهر در این فصل در وصف نمی‌گنجد اما در نزدیکی این شهر و در شهرستان مرودشت، منطقه‌ای زیبا با طبیعت منحصربه‌فرد وجود دارد که از آن با عنوان بهشت گمشده شیراز یاد می‌کنند.
بهشت گمشده در بخش کامفیروز شهرستان مرودشت قرار دارد و نام اصلی آن تنگ بستانک است. ییلاق زیبا و سرسبز تنگ بستانک با صدای دلنشین آبشارهای روان و رودهای خروشان، نسیم ملایم و آفتاب دلچسب، مناظر کوهستانی و دشت‌های خرم، از زیباترین دیدنی های اطراف شیراز به شمار می‌رود و نام بهشت گمشده را از آن خود کرده است.

فاصله جهانگردی شیراز تا بهشت گمشده 121 کیلومتر - 2:12 دقیقه
فاصله جهانگردی تخت جمشید تا بهشت گمشده 112 کیلومتر - 2:06 دقیقه

استان: فارس شهر: مرودشت
آدرس: استان فارس، ۱۲۰ کیلومتری شمال غربی شیراز، مرودشت، کامفیروز

تنگه هایقر
تنگه هایقر فیروز آباد ملقب به گرند کنیون ایران در استان فارس یکی از باستانی ترین جاذبه های طبیعی ایران زمین می باشد که در قرن های دورتر جنگ های خونینی بین سربازان متجاوز انگلیسی با دلیر مردان قشقایی در آن رخ داده است. این دره خارق العاده با چشم انداز متحیر کننده همان ابتدای سفر چشم شما را مات خود خواهد کرد، کافیست چه چه پرنده ای رخ دهد تا صدای آن همانند اکویی بهشت گونه به گوش شما برسد، البته پیمایش تنگه هایقر نیاز به استقامت بدنی خوب دارد و در غیر اینصورت باید به مناطق پایین دست تنگه اکتفا کنید.

فاصله جهانگردی فیروزآباد تا تنگه هایقر 36/4 کیلومتر - 40 دقیقه

استان: فارس شهر: فیروزآباد
آدرس: استان فارس، 35 کیلومتری جنوب غرب فیروزآباد، جاده قیر-فیروزآباد، تنگه هایقر
دریاچه مهارلو
یکی از جاذبه‌های طبیعی و تماشایی استان فارس و جاهای دیدنی شیراز، تالاب مهارلو یا دریاچه مهارلو است که در حدود ۱۸ کیلومتری جنوب شرقی این شهر قرار دارد. دریاچه مهارلو به‌عنوان دریاچه صورتی نیز شناخته می‌شود و دلیل صورتی و قرمز بودن این دریاچه، رشد نوعی جلبک در آب آن است. این دریاچه بخشی از منطقه شکار ممنوع مهارلو در شیراز محسوب می‌شود و پناهگاه و زیستگاه پرندگان مهاجری چون فلامینگوها است.
دریاچه مهارلو پناهگاه حیات‌وحش و زیستگاه پرندگان مهاجر به شمار می‌رود. این پرندگان در صورت مساعد بودن شرایط زیست تا اواسط پاییز در مناطق تالابی فارس و دریاچه مهارلو می‌مانند. هر ساله جمعیت فراوانی از فلامینگوها به این منطقه می‌آیند. شور بودن آب دریاچه مهارلو موجب سازگاری این پرنده می‌شود چراکه غذای اصلی فلامینگوها موجودی شور پسند به نام آرتمیا است و در آب مهارلو فراوان یافت می‌شود.علاوه بر فلامینگوها پرندگانی چون آنقوت، تنجه، انواع کاکایی، انواع پرندگان کنار آبزی مانند گیلانشاه بزرگ، سلیم کوچک، انواع آبچلیک‌ها، حواصیل، اردک سرسبز و مرغابی در این تالاب زندگی می‌کنند. در اطراف دریاچه همچنین گونه‌های متنوعی از جانوران همچون شغال، گربه وحشی، کفتار و روباه نیز مشاهده می‌شوند.


فاصله جهانگردی شیراز تا دریاچه مهارلو 129 کیلومتر - 1:31 دقیقه
فاصله جهانگردی فسا تا دریاچه مهارلو 118 کیلومتر - 1:20 دقیقه
استان: فارس شهر: شیراز
آدرس: استان فارس، جنوب شرقی شیراز، حدود ۲۰ کیلومتری جاده شیراز به فسا، نزدیکی روستای مهارلو

روستای قلات
روستای قلات از دو بخش بافت جدید و بافت قدیم تشکیل شده است. بافت جدید در ابتدای روستای قلات قرار دارد. پس از عبور از این بخش و خیابان قزل ارسلان به بافت قدیمی قلات می‌رسید بخشی که با معبری پهن و سنگ‌فرش شده شما را به تماشای معماری منحصربه‌فرد استادان برجسته هدایت می‌کند. روستای قلات در ناحیه کوهستانی قرار دارد و خانه‌های آن به‌صورت پلکانی ساخته شده‌اند خانه‌هایی یک یا دو طبقه با سقفی مسطح. جالب است بدانید که زمانی که در فاصله یک کیلومتری روستای قلات هستید، خانه‌های پلکانی به‌ خوبی قابل‌ مشاهده نیستند زیرا درختان بلند، آن‌ها را در بر گرفته‌اند.
در ساخت خانه‌های بافت قدیم از مصالحی چون سنگ، خشت، گل، گچ و چوب استفاده شده است؛ در حالی که خانه‌های بافت جدید با سنگ، سیمان، آهن و آجر ساخته شده‌اند و چند طبقه هستند. معماری روستای قلات و قرارگیری خانه‌ها در کوچه‌های پرپیج و خم با جویبارهای زلال جاری و باغ‌های سرسبز، این منطقه را تبدیل به یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری اطراف شیراز کرده است. در اطراف رودخانه‌های این روستا نیز گل‌های وحشی و گیاهان دارویی بومادران، گل ختمی، پرسیاوشان، ریواس، کنگر، آویشن کوهی، پونه و مرزه، بادام کوهی یا بارشیک، كاكوتی، گیاه گاوزبان و جاشیر می‌رویند و رنگ و بوی متفاوتی به این منطقه بخشیده‌اند.

فاصله هتل جهانگردی شیراز تا روستای قلات 44 کیلومتر - 54 دقیقه

استان: فارس شهر: شیراز
آدرس: استان فارس، ۳۶ کیلومتری شمال غرب شیراز

درباره ما
شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی در اواسط سال 1379 با هدف جذب گردشگران و مسافران داخلی و خارجی ، برگزاری تورهای داخلی و خارجی و تورهای ویژه بازنشستگان کشوری ، احداث و بهره برداری از رستوران های شهری و بین شهری ، سرمایه‌گذاری، مشارکت و جلب سرمایه های داخلی و خارجی و .. تاسیس گردید .
این مجموعه اولین و بزرگترین گروه زنجیره ای خدمات اقامتی و پذیرایی کشور با عنوان تجاری «گروه هتل های ایرانگردی...
شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی
تهران، خیابان ولیعصر، روبه روی سه راهی توانیر، بن بست شمس، پلاک 3، کد پستی 1516746313
تلفن گویا
رزرواسیون هتل ها
فکس واحد اداری
02182475618
پست الکترونیک گروه هتلهای ایرانگردی و جهانگردی
©2024 ITTIC, All Right Reserved