رزرو هتل
صنایع دستی امیر لطیفی
استان گلستان دارای قومیت های مختلفی می باشد و این نشان از تنوع بالای فرهنگ و غنی بودن تاریخچه ی این مرز و بوم دارد. خانه ی امیر لطیفی ها که از آن با نام موزه امیر لطیفی یاد می شود یکی از جذاب ترین خانه های تاریخی در شهر زیبای گرگان است که می توانید انواع صنایع دستی های استان گلستان را در انواع مختلف در آن از نزدیک رویت کنید و با فرهنگ و هنر این مرز و بوم از نزدیک آشنا شوید.

از جمله صنایع دستی های جذابی که در این موزه به نمایش در آمده می توان به قالی های سنتی، ابریشم، جاجیم و گلیم اشاره کرد. بسیاری از صنایع دستی های به نمایش در آمده در موزه امیرلطیفی به باد فراموش سپرده شده اند و این موزه کمک می کند تا نام و یاد آن ها در اذهان مردم زنده بماند و در تاریخ کهن این شهر ثبت شوند.
خانه امیر لطیفی ها به خودی خود یکی از خانه های قدیمی با وسعت بسیار بالا در استان گرگان می باشد که معماری آن نمادی از تاریخ کهن این سرزمین در عهد قاجار می باشد. به محض ورود به این خانه ی قدیمی و اصیل با یک درب چوبی روبرو خواهید شد که دارای کوبه های زیبا مخصوص بانوان و آقایان می باشد.

فاصله جهانگردی ناهار خوران تا خانه امیر لطیفی 10/7 کیلومتر - 20 دقیقه
استان: گلستان شهر: گرگان
آدرس: استان گلستان، گرگان، خیابان امام خمینی، لاله ۱۱

موزه باستان شناسی
موزه باستان شناسی در گرگان یکی از موزه های زیبا با محتویات ارزشمند و جذاب می باشد که حاکی از تاریخ کهن این سرزمین است. به محض ورود به موزه باستان شناسی گرگان حال و هوای موزه و اتمسفر تاریخی آن شما را مجذوب خود خواهد کرد. خمره های سفالی و صندوق های چوبی در کنار سنگ مزارها که از دوره ی اسلامی تا حال حاضر به جای مانده اند در این محوطه به چشم می خورد و به احتمال زیاد شما را برای مدتی مجذوب تماشای خود خواهد کرد. حس قرار گرفتن در فضایی که آثار ارزشمند تاریخی در آن قرار دارد به ناگاه انسان را به وجد و هیجان می آورد.
بعد از ورود به محوطه ی اصلی با آثار متعددی روبرو خواهید شد که در ۱۹ ویترین جداگانه و ۲۵ تابلو گنجانده شده اند. برای گشت و گذار در این موزه باید زمان زیادی سپری کنید چرا که آثار ارزشمند زیادی در آن گنجانده شده است. آنچه که بیش از هر چیز دیگری توجه شما را به خود جلب خواهد کرد اشیاء سفالی، سکه های قدیمی، ظروف شیشه ای، ظرف های سنگی و سفالی می باشد. نسخه های خطی را نیز می توانید کمابیش در ویترین های این موزه مشاهده کنید
شما می توانید روی دیوارها تابلوهای نقاشی با سبک های مختلف را مشاهده کنید که سبک های مختلفی در هر کدام از آن ها به کار رفته است و شما را در دنیایی اسرار آمیز غرق خواهد کرد. این آثار به شما این امکان را می دهند تا با فرهنگ و تاریخ قدمت دار سرزمین هیرکان یا همان استرآباد آشنایی بیشتری پیدا کنید.

فاصله جهانگردی ناهار خوران تا موزه باستان شناسی گرگان 11/4 کیلومتر - 21 دقیقه

استان: گلستان شهر: گرگان
آدرس: استان گلستان، گرگان، خیابان شهدا، نبش چهارراه شهدا جنب امامزاده عبدالله

موزه سنگ و گوهر آمتیست(موزه زمین شناسی)
اگر عاشق دیدن سنگ های قدیمی یا همان فسیل هایی هستید که از دوران مختلف تاریخ به جای مانده راهی موزه زمین شناسی گرگان شوید. این موزه پر از سنگ ها، فسیل ها و کانی هایی است که نظیر آن ها را در جایی نمی توان یافت. تعداد نمونه سنگ های این موزه به بیش از ۱۵۰ نمونه می رسد که متعلق به کشورهای مختلف جهان می باشد و اکنون در موزه زمین شناسی گرگان گرد هم آمده اند.

یکی از جذاب ترین نمونه های این موزه را می توان شهاب سنگی چند میلیارد ساله دانست که از دوران ژوراسیک به جای مانده. شاید تعجب کنید اما واقعیت این است که این شهاب سنگ متعلق به چیزی بیش از دویست میلیون سال گذشته می باشد و اکنون در گرگان می توان آن را از نزدیک رویت کرد. تعداد زیادی از سنگ های تراشکاری شده و کانی های قیمتی نیز در بخش های مختلف این موزه به چشم می خورد.

فاصله جهانگردی ناهار خوران تا موزه زمین شناسی 8/1 کیلومتر - 14 دقیقه

استان: گلستان شهر: گرگان
آدرس: استان گلستان، گرگان، خیابان ولی‌عصر، نبش عدالت 31
موزه فرهنگ روستایی
موزه فرهنگ روستایی برای آن دسته از افرادی که عاشق طبیعت و زیبایی های بکر و بی نظیر آن هستند یک موزه عالی و دیدنی خواهد بود. موزه فرهنگ روستایی در گرگان در جنگل قرق واقع شده و بعد از دومین موزه روستایی کشور می باشد.

در این موزه روستایی تمامی نمادهای فرهنگی و تاریخی و صنایع دستی استان گلستان به نمایش درآمده. این موزه دارای یک بنای قدیمی و کاه گلی می باشد که به سبک خانه های روستایی شمالی ساخته شده است و می توان آن را به عنوان یک بنای ارزشمند در این شهر تلقی کرد.

فاصله جهانگردی ناهار خوران تا موزه فرهنگ روستایی 32/1 کیلومتر - 37 دقیقه

استان: گلستان شهر: گرگان
آدرس: استان گلستان ، ۲۳ كيلومتري شرق گرگان ، پارک جنگلی قرق
کاخ موزه گرگان
کاخ موزه گرگان را می توان یکی از زیباترین عمارت های این شهر دانست که در دوران پهلوی و در سال ۱۳۱۷ بنا شد. این موزه یکی از ۱۲ عمارت مجلل شاه در خطه ی شمال کشور است که امروزه روز، به عنوان یک موزه ی جذاب و سرگرم کننده شناخته می شود.

این کاخ به سبک اروپایی ساخته شده است و دارای دو طبقه می باشد. در واقع این کاخ در ابتدا برای خاندان رضا شاه بنا شد و بعدها مورد استفاده ی خانواده ی او قرار گرفت. فضای داخلی این کاخ موزه به شدت گیرا و جذاب است. پیش از ورود به کاخ موزه با فضایی سرسبز و طبیعتی دلنشین روبرو خواهید شد. درختان سر به فلک کشیده ی نخل و گلهای رنگارنگی که عطر و بوی آن ها، فضای محوطه کاخ را به فضایی عطرآگین تبدیل کرده است.

داخل کاخ موزه گرگان می توانید وسیله های سلطنتی و همچنین تندیس های ارزشمندی را از نزدیک مشاهده کنید. این تندیس ها در واقع تندیس دانشمندان و شاعران گرگانی می باشد که نامی نیک از خود در تاریخ کهن گرگان به جای گذاشته اند. میرداماد استرآبادی یکی از فیلسوف های معروف، ابوالحسن جرجانی خطاط و شاعر، محمدرضا لطفی آهنگساز و ردیف دان و بسیاری از ادیبان و حکیمان گرگانی را می توانید به خوبی بشناسید.

فاصله جهانگردی ناهارخوران تا کاخ موزه گرگان 9/8 کیلومتر - 17 دقیقه

استان: گلستان شهر: گرگان
آدرس: ایران، استان گلستان، گرگان، میدان ولیعصر، پارک شهر

درباره ما
شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی در اواسط سال 1379 با هدف جذب گردشگران و مسافران داخلی و خارجی ، برگزاری تورهای داخلی و خارجی و تورهای ویژه بازنشستگان کشوری ، احداث و بهره برداری از رستوران های شهری و بین شهری ، سرمایه‌گذاری، مشارکت و جلب سرمایه های داخلی و خارجی و .. تاسیس گردید .
این مجموعه اولین و بزرگترین گروه زنجیره ای خدمات اقامتی و پذیرایی کشور با عنوان تجاری «گروه هتل های ایرانگردی...
شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی
تهران، خیابان ولیعصر، روبه روی سه راهی توانیر، بن بست شمس، پلاک 3، کد پستی 1516746313
تلفن گویا
رزرواسیون هتل ها
فکس واحد اداری
02182475618
پست الکترونیک گروه هتلهای ایرانگردی و جهانگردی
©2024 ITTIC, All Right Reserved