رزرو هتل
باغ موزه هرندی کرمان
باغ موزه هرندی (خانه هرندی) کرمان که به دوران قاجار باز می‌گردد از دیگر جاهای دیدنی کرمان بوده و با دیوارهای بلندی محصور شده‌است. این باغ دارای دو ساختمان می‌باشد که امروزه به موزه تبدیل شده‌اند. در یکی از ساختمان‌ها، سازها و آلات موسیقی و در دیگری یافته‌های باستانی از جیرفت و شهداد نگه داشته می‌شود. عمارت این باغ به رنگ سفید بوده که بین درختان سبز باغ و حوض‌های پله‌ای آن زیبایی بسیاری به وجود آورده‌ است. برای دسترسی سریع به این باغ که در خیابان شهید بهشتی کرمان واقع شده می‌توانید از پارکینگ این خیابان به سمت باغ بروید.

فاصله جهانگردی کرمان تا باغ موزه هرندی 3/7 کیلومتر - 10 دقیقه

استان: کرمان شهر: کرمان
آدرس: ایران، استان کرمان، کرمان، خیابان بهشتی، ایستگاه طهماسب آباد، نرسیده به خیابان فردوسی

حمام آقا سید مهدی (موزه مردم‌ شناسی رفسنجان)
یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی رفسنجان، موزه‌ مردم‌شناسی آن است که در یک حمام قدیمی با اسم آقا سید مهدی قریشی قرار دارد. این بنای قدیمی در گذشته با نام سازنده آن، سید مهدی قریشی، از خیرین و تجار نامی رفسنجان،‌ معروف بوده است. قدمت بنای حمام به اوایل دوره قاجار بازمی‌گردد. این حمام در سال ۱۳۸۴ خورشیدی، پس از تعمیرات و نوسازی، به موزه‌ باستان‌شناسی، مردم‌شناسی و دیرینه‌شناسی رفسنجان تبدیل شد.

فاصله هتل جهانگردی رفسنجان تا حمام آقا سید مهدی (موزه مردم‌ شناسی رفسنجان) 2/8 کیلومتر - 6 دقیقه

استان: کرمان شهر: رفسنجان
آدرس: استان کرمان، رفسنجان، خیابان شهید بهشتی، میدان موزه، جنب بانک تعاون اسلامی

موزه تاریخ و مردم شناسی
موزه تاریخ و مردم‌شناسی سیرجان در شهریور سال ۱۳۸۴، به همت شهرداری سیرجان و میراث فرهنگی و با مکان اهدایی دارالقرآن اهل بیت راه‌اندازی شد و امروزه به‌عنوان یکی از جاهای دیدنی سیرجان، میزبان گردشگران است. این موزه از سه بخش اسناد و کتب خطی، اشیای تاریخی و مردم‌شناسی تشکیل می‌شود و مجموعه آن شامل اشیای سنگی و سفالی، سکه‌های دوره ساسانی، اشیا فلزی و عکس‌های قدیمی سیرجان است.

فاصله جهانگردی سیرجان تا موزه تاریخ و مردم شناسی 1 کیلومتر - 4 دقیقه

استان: کرمان شهر: سیرجان
آدرس: ایران، استان کرمان، سیرجان‎

موزه ریاست جمهوری رفسنجان
رفسنجان یکی از شهرهای بزرگ استان کرمان محسوب می‌شود؛ شهری معروف که زادگاه یکی از افراد مهم دولت بوده است. آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که بین سال‌های ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۶ شمسی، سمت ریاست‌جمهوری ایران را بر عهده داشت، در رفسنجان به دنیا آمده است و در دهه ۱۳۷۰ شمسی، موزه‌ ریاست جمهوری در زادگاه وی افتتاح شد.

این موزه محل نگهداری تعداد زیادی از اشیایی است که در غرفه‌های متنوع آن جای گرفته‌اند، از غرفه دوران کهن گرفته تا رفسنجان‌شناسی. همچنین قریب به هزار قطعه از هدایای مردمی و دیگر کشورها به دولت ایران در دوره ریاست جمهوری آیت الله هاشمی رفسنجانی در موزه نگهداری می‌شوند.

فاصله هتل جهانگردی رفسنجان تا موزه ریاست جمهوری رفسنجان 4/6 کیلومتر - 8 دقیقه

استان: کرمان شهر: رفسنجان
آدرس: استان کرمان، رفسنجان، خیابان زیتون

موزه و آتشکده زرتشتیان
آتشکده زرتشتیان کرمان تنها موزه مردم شناسی زرتشتیان در جهان بوده و از جاهای دیدنی کرمان محسوب می‌شود. این موزه در برگیرنده آثار ارزشمند و نفیس بسیاری از تاریخ مذهب زرتشت می‌باشد. از جمله کهن‌ترین آثار موجود در این موزه می‌توان به کتاب دست‌نویس گات‌ها با قدمتی بیش از 200 سال و همچنین یک آتشدان دستی اشاره نمود. از دیگر آثار ارزشمند موجود در این موزه، فرتورها و اسناد انجمن زرتشتیان کرمان، رفسنجان و افراد سرشناسی مانند ارباب کیخسرو، میرزا برزو آمیغی و غیره می‌باشد. همچنین در بخشی از این آتشکده، انواع آتشدان، پیه‌سوز، روغن‌سوز و چراغ لاله نگهداری شده و در معرض نمایش قرار گرفته‌ است. از دیگر بخش‌های زیبا و جذاب این موزه می‌توان به مجموعه‌ای از لباس‌های زنانه با قدمتی در حدود 50 تا 150 سال پیش که مشابه اسناد هخامنشی تا ساسانی بوده و گویای پوشش زنان زرتشتی است، اشاره نمود.

فاصله جهانگردی کرمان تا موزه و آتشکده زرتشتیان 7/2 کیلومتر - 18 دقیقه

استان: کرمان شهر: کرمان
آدرس: کرمان،دارلک،خ. دادبین،خ. آمیغی

کتابخانه ملی کرمان
کتابخانه ملی کرمان از بزرگ‌ترین مراکز تحقیقاتی ایران و از جاهای دیدنی کرمان محسوب می‌گردد. ساختمان این کتابخانه دارای یک طبقه و ترکیبی از معماری دوران قاجار با ستون‌های زیبای آجری بوده که برای گردشگران و توریست‌ها بسیار جذاب است. این کتابخانه دارای آثار نفیس بسیاری می‌باشد و بنای آن در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده‌است. این بنا از سال 108 هجری شمسی برجای مانده و در ابتدا کارخانه ریسندگی و بافندگی بوده‌است. ساختمان کتابخانه ملی کرمان در وسط پارک ریاضیات واقع شده‌است.

فاصله جهانگردی کرمان تا کتابخانه ملی 4/7 کیلومتر - 12 دقیقه

استان: کرمان شهر: کرمان
آدرس: ایران، استان کرمان، کرمان، خیابان شهید رجایی، پارک ریاضیات

درباره ما
شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی در اواسط سال 1379 با هدف جذب گردشگران و مسافران داخلی و خارجی ، برگزاری تورهای داخلی و خارجی و تورهای ویژه بازنشستگان کشوری ، احداث و بهره برداری از رستوران های شهری و بین شهری ، سرمایه‌گذاری، مشارکت و جلب سرمایه های داخلی و خارجی و .. تاسیس گردید .
این مجموعه اولین و بزرگترین گروه زنجیره ای خدمات اقامتی و پذیرایی کشور با عنوان تجاری «گروه هتل های ایرانگردی...
شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی
تهران، خیابان ولیعصر، روبه روی سه راهی توانیر، بن بست شمس، پلاک 3، کد پستی 1516746313
تلفن گویا
رزرواسیون هتل ها
فکس واحد اداری
02182475618
پست الکترونیک گروه هتلهای ایرانگردی و جهانگردی
©2024 ITTIC, All Right Reserved