رزرو هتل
آبشار جوپار
آبشار زیبای جوپار در نواحی جنوبی شهرستان ماهان و در دامنه های شمالی رشته کوه جوپار واقع شده است. و راه رسیدن به آن به این گونه است که کسی که قصد رفتن به آن آبشار را دارد باید ابتدا از راه جاده ی ماهان به روستای خندق خرپران برود و سپس تا جانپناه جوپار کوهپیمایی کند. آبشار جوپار در راه قله ی سه شاخ و تل خاکی واقع است و از بین دره ای تنگ فرو می ریزد. از زیبا ترین قله های کشور عزیزمان ایران می توان قله ی سه شاخ جوپار را نام برد.

فاصله جهانگردی ماهان تا آبشار جوپار 19/6 کیلومتر - 18 دقیقه

استان: کرمان شهر: ماهان
آدرس: کرمان - ماهان - جوپار
آبشار دهبکری
در جنوب دهبکری و سمت چپ تونل سنگی که جاده جیرفت از داخل آن می‌گذرد؛ آبشارهای دهبکری جریان رودخانه را زیباتر کرده‌اند. این آبشارها که تعداد آن‌ها به عدد سه می‌رسد؛ در دل جنگل بنه قرار دارند. دو آبشار در پایین‌دست و دیگری با ارتفاع بیشتر در بالادست رودخانه و در سینه‌کش کوه «برفو» واقع شده‌اند. آبشارهای دهبکری با نام «آبشارهای دغوییه» نیز معروف هستند.

فاصله جهانگردی بم تا آبشار دهبکری 60کیلومتر - 52 دقیقه

استان: کرمان شهر: بم
آدرس: ایران، استان کرمان، بم،60 کیلومتری جنوب غرب بم، روستای دهبکری

آبشار سه کنج
سه کنج که روستایی از توابع بخش ماهان شهرستان کرمان است، با آبشارهای زیبا و کوههای سربه فلک کشیده هر بیننده ای را مبهوت عظمت و قدمت خود می ‌سازد. این منطقه‌ کوهستانی خوش آب و هوا دو آبشار زیبا دارد، کوه ‌های مجاور آن نیز مناسب کوهنوردی است.
مزار شيخ على ‌بابا از مريدان معروف شاه نعمت ‌اللّه ولى نيز در سه کنج واقع شده است.

فاصله جهانگردی ماهان تا آبشار سه کنج 21/6 کیلومتر - 20 دقیقه

استان: کرمان شهر: ماهان
آدرس: استان کرمان، ۲۵ کیلومتری شهرستان ماهان، آبشار سه کنج

آبشار سیمک
آبشارهای سیمک در ۳۵ کیلومتری شمال کرمان، در روستای کوهپایه قرار گرفته‌اند و ارتفاع آن‌ها از ۶ متر تا ۲۰ متر تغییر می‌کند. این ناحیه امکانات مناسبی از جمله اردوگاه دارد که باعث شده است تا یکی از مکان های دیدنی کرمان به حساب آید و گردشگران زیادی به آن مراجعه کنند. ۱۳ آبشار موجود در سیمک همواره پذیرای کوهنوردان و صخره نوردان است. در نظر داشته باشید که صعود به این آبشارها به تجهیزات و مهارت خاص نیاز دارد.

فاصله جهانگردی کرمان تا آبشار سیمک 47 کیلومتر - 1:00 ساعت

استان: کرمان شهر: کرمان
آدرس: ایران، استان کرمان، ۳۵ کیلومتری شمال کرمان، روستای کوهپایه

بادگیر معین
بادگیر معین از عمارت معین به‌جای مانده است که قدمت آن به دوران قاجار بازمی‌گردد. این سازه در سال ۱۳۸۴ توسط میراث فرهنگی مورد بازسازی و مرمت قرار گرفت.
بادگیر معین به سبک معماری ایرانی ساخته شده است و المان‌های آن نشان از هوش معماران گذشته کشور دارد. ارتفاع بادگیر با توجه به شرایط اقلیمی، ۱۶ متر است. در ساخت بنای بادگیر از مصالح متداول در منطقه نظیر خشت خام، چوب، کاه‌گل و آجر بهره برده‌اند. از زیبایی‌های معماری بادگیر می‌توان به کتیبه‌های گچی و چینش خاص آجرها اشاره کرد.

فاصله جهانگردی رفسنجان تا بادگیر معین 3/8 کیلومتر 8 دقیقه

استان: کرمان شهر: رفسنجان
آدرس: ایران، استان کرمان، رفسنجان، شرق خیابان بنفشه، بین خیابان شریعتی و خیابان عدالت، پردیس معین

باغ شاهزاده ماهان
از زیباترین جاهای دیدنی کرمان، باغ شاهزاده ماهان بوده که در منطقه کویری و در جنوب شرقی شهر کرمان قرار دارد. باغ شاهزاده ماهان، باغ بسیار زیبایی در دل کویر است که به دلیل قرارگیری در دامنه ارتفاعات جوپار، آب و هوایی متفاوت از سایر مناطق این شهر دارد. خاک حاصلخیز این تکه از خاک کرمان و همچنین دسترسی به آب قنات تیگران، موجب رشد درختان متنوعی در این باغ شده است. فضاهای اصلی این باغ شامل سردر خانه، عمارت اصلی، عمارت شاه‌نشین، حمام، حوض و فواره‌ها بوده که برای رسیدن به عمارت اصلی باغ باید از مسیر بسیار زیبایی تا انتهای باغ رفت. عمارت شاه نشین نیز که امروزه به رستوران تبدیل شده در کنار عمارت اصلی قرار دارد. این باغ بسیار زیبا با منظره‌ای خاص در دل کویر در سال 1390 در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. برای رفتن به باغ شاهزاده ماهان باید از خیابان شهاب کرمان به سمت شهر ماهان رفته و پس از مسیر کوتاهی به آن خواهید رسید.

فاصله جهانگردی ماهان تا باغ شاهزاده ماهان 9/8 کیلومتر - 12 دقیقه

استان: کرمان شهر: ماهان
آدرس: استان کرمان، کیلومتر 25 جاده کرمان-بم

باغ فتح‌آباد
از دیگر جاهای دیدنی کرمان، باغ فتح آباد کرمان واقع در 25 کیلومتری کرمان و در انتهای بلوار هوانیروز بوده که به نام باغ بیگلربیگی نیز شناخته می‌شود. این باغ زیبا از زمان سلسله قاجار برجای مانده و الگوی ساخت باغ شاهزاده ماهان بوده‌است. باغ فتح‌آباد که مانند نگینی در میان باغ‌های پسته می‌درخشد دارای حوض بسیار بزرگی در وسط بوده که از سردر باغ تا نزدیک عمارت اصلی آن کشیده شده‌ است. این باغ همچنین دارای عمارت‌های چهارفصل و عمارت مرکزی می‌باشد. درختان کاشته شده در دو سمت باغ و عبور قنات از کنار آن نیز از دیگر زیبایی‌های این باغ به حساب می‌آید که آن را به یکی از زیباترین جاهای دیدنی کرمان در شب تبدیل کرده است. برای رفتن به این باغ زیبا می‌بایست به سمت روستای اختیارآباد حرکت کنید.

فاصله جهانگردی کرمان تا باغ فتح آباد 16/8 کیلومتر - 24 دقیقه

استان: کرمان شهر: کرمان
آدرس: کرمان، بلوار جمهوری، بلوار هوانیروز، اختیار آباد

تنگه راگه
کرمان استانی است پهناور که به‌دلیل شرایط اقلیمی‌اش جاذبه‌های گردشگری، اکوتوریسم، ژئوتوریسم و طبیعت‌گردی بسیاری را در خود جای می‌دهد. دره راگه یکی از زیبایی‌های طبیعی استان کرمان و جاهای دیدنی رفسنجان است که برخی آن را از حیث پتانسیل‌های طبیعت‌گردی همسنگ دشت کلوت‌ شهداد می‌دانند.

راگه دره‌ای منحصر‌به‌فرد است که با ورود به آن، انگار به فیلمی ماجراجویانه قدم گذاشته‌اید. رودخانه دائمی گیودری هزاره‌ها است که برای تراشیدن صخره‌هایی به این زیبایی و عظمت تلاش می‌کند. در دل تنگه که راه می‌روید، از دل صخره‌ها و آب رودخانه گیودری عبور می‌کنید. بر بلندای دره که می‌ایستید تا چشم کار می‌کند، سرزمین‌های بکر و آرام می‌بینید. بسیاری تنگه راگه را بهشتی در دل کویر می‌دانند.

فاصله جهانگردی رفسنجان تا تنگه راگه 99 کیلومتر - 1:10 دقیقه

استان: کرمان شهر: رفسنجان
آدرس: ایران، استان کرمان، رفسنجان، منطقه حفاظت شده بدوئیه

جنگل پردیسان قائم
جنگل پردیسان قائم که با نام‌های پارک پردیسان و پارک جنگلی قائم کرمان نیز شناخته می‌شود، از جاذبه های گردشگری کرمان است و در کوه‌های صاحب الزمان این شهر قرار دارد. با ۲۳۰ هکتار وسعت، درختان جنگل، تماما دست‌کاشت هستند و از این نظر، در ایران به‌عنوان بزرگ‌ترین جنگل شهرت دارد. پارک پردیسان مکانی برای تفریح و سرگرمی با دوستان و خانواده‌ در طبیعت است. همچنین کوه‌های این بخش همواره پذیرای علاقه‌مندان به ورزش کوهنوردی هستند. بر بلندای این جنگل بام کرمان جای گرفته است و از آن می‌توانید چشم‌اندازی زیبا از شهر کرمان را ببینید. از مهم‌ترین امکانات پارک جنگلی قائم می‌توان به رستوران، کافی‌شاپ، شهربازی، سرویس بهداشتی، آب آشامیدنی، پیست کارتینگ، پیست موتورسواری، پیست دوچرخه‌سواری، مسجد صاحب‌الزمان، زمین پینت بال و سالن آمفی تئاتر اشاره کرد.

فاصله جهانگردی کرمان تا جنگل پردیسان قائم 15/4 کیلومتر - 18 دقیقه

استان: کرمان شهر: کرمان
آدرس: ایران، استان کرمان، کرمان، بلوار قائم، کوه‌های صاحب الزمان

چاه دریا
چاه دریا و دریاچه زیرزمینی آن از شگفتی‌های کویر و جاذبه های گردشگری رفسنجان به‌ شمار می‌روند. این پدیده طبیعی میلیون‌ها لیتر آب را در قلب کویر در خود جای داده است و از جمله معدود دریاچه‌های زیرزمینی ایران به حساب می‌آید. از این مکان به‌عنوان یکی از شگفتی‌های آثار طبیعی ایران یاد می‌شود که در کنار شگفتی مثال‌زدنی‌‌اش، موجب رعب و وحشت هر بیننده‌ای می‌شود. دهانه حفره، بیضی‌گون با قطر کوچک ۲۰ متر و قطر بزرگ ۳۰ متر است و در عمق ۹۳ متری به دایره ای به قطر ۶۰ متر منتهی می‌شود. همچنان دلیل قطعی وجود این حفره مشخص نشده و به نظر می‌رسد پیدایش آن ناشی از فرونشست زمین است.

فاصله جهانگردی رفسنجان تا چاه دریا 25/8 کیلومتر - 23 دقیقه

استان: کرمان شهر: رفسنجان
آدرس: ایران، استان کرمان، رفسنجان، ۱۵ کیلومتری غرب داوران

دشت لوت
کویر لوت، بیابانی پهناور است که قریب به ۱۰ درصد از گستره ایران را در بر می‌گیرد. کویر لوت، از جمله مناطق خشک و فراگرم جهان محسوب می‌شود که ۱۲۰ هزار کیلومتر مربع وسعت دارد. این منطقه سرشار از ناشناخته‌ها است. مدت‌ها چال مرکزی گندم بریان در نزدیکی این کویر را به‌عنوان گرمترین نقطه کره زمین می‌دانستند و البته در باور نادرست، عده‌ای آن را بزرگترین بیابان جهان می‌پندارند. حال آنکه ۲۴ بیابان دیگر در جهان وجود دارد که بزرگ‌تر از کویر لوت هستند و جالب‌تر آنکه بزرگترین بیابان جهان در قطب جنوب واقع شده است.

اما این مسئله، چیزی از عظمت و شگفتی کویر لوت نمی‌کاهد؛ چراکه این پهنه سوزان و اسرارآمیز، آن‌قدر جذابیت داشته است که به‌عنوان نخستین اثر طبیعی ایران در فهرست میراث طبیعی یونسکو ثبت شود

فاصله جهانگردی کرمان تا دشت لوت 126 کیلومتر - 2:00 ساعت

استان: کرمان شهر: کرمان
آدرس: بین استان‌های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و کرمان.

روستای مرغک
روستای گردشگری و بسیار زیبای مرغک از توابع شهرستان بم که در حدود 40 کیلومتری جنوب غرب بم در جاده جیرفت قرار گرفته است ، روستایی است بزرگ، با درختان سرسبز با طول بیشتر از 25 کیلومتر پوشیده از انواع درختان میوه و گیاهان سرسبز مختلف و دارای جاذبه تاریخی حمام صد ساله است که گردشگران زیادی را به خود جذب میکند.

فاصله جهانگردی بم تا روستای مرغک 61/3 کیلومتر - 55 دقیقه

استان: کرمان شهر: بم
آدرس: 40 کیلومتری جنوب غربی شهر بم
ریگ یلان
ریگ یلان یکی از حیرت‌ انگیزترین بیابان‌های جهان و مقصدهای کویرگردی ایران است و هرچند هنوز اثبات نشده گرم‌ترین هوای زمین را دارد، ولی ناسا اثبات کرده که گرم‌ترین دمای سطح زمین را دارا است. همچنین، بلندترین تپه‌های ماسه‌ای دنیا با بیش از ۴۷۵ متر ارتفاع نسبی در ریگ یلان وجود دارد.
تپه‌های ریگ یلان به صورت دیواره‌هایی با طول کیلومترها‌ کشیده شده‌اند و از اینرو، شباهت‌هایی با دیواره‌های ماسه‌ای در مناطق مرکزی ایران بخصوص منطقه ریگ جن دارند. این دیوارهای ماسه‌ای در جهت شمال شرقی امتداد دارند و در میان آن‌ها دره‌هایی قرار دارد که به کوچه هم معروف است.

ریگ یلان دارای دره‌هایی است که دیواری عظیم، دره‌های ذکر شده را قطع کرده و هسته مرکزی ریگ یلان را تشکیل می‌دهد. این منطقه به قله ریگ معروف است که بلندترین هرم‌های ماسه‌ای و عظیم‌ترین قیف‌ها در این قسمت واقع شده‌اند.

فاصله جهانگردی کرمان تا ریگ یلان 320 کیلومتر - 4:30 دقیقه

استان: کرمان شهر: کرمان
آدرس: شرق استان کرمان، شمال غربی استان سیستان و بلوچستان و جنوب استان خراسان جنوبی

غار میرزا
غار میرزا یکی از جاذبه‌های طبیعی و جاهای دیدنی رفسنجان است که در خرداد ماه ۱۳۸۷، به همت تیم غارنوردی امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر استان کرمان و با همکاری هیئت کوهنوردی شناسایی و ثبت شد. دهلیزی باریک در دهانه‌ی غار قرار دارد که پس از گذشت مسیر کوتاهی، عریض می‌شود و به دوراهی می‌رسد. یکی از این دو راهی‌ها، سوراخی است کوچک که در واقع مسیر اصلی غار محسوب می‌شود و در ادامه به چاهی به عمق ۵۰ متر می‌رسد. در بخش میانی غار می‌توان قندیل‌های سنگی رنگارنگ با طرح‌های زیبا و متنوعی را مشاهده کرد که عمر آن‌ها بالغ بر میلیون‌ها سال تخمین زده شده است.

فاصله جهانگردی رفسنجان تا غار میرزا 30 کیلومتر - 40 دقیقه

استان: کرمان شهر: رفسنجان
آدرس: ایران، استان کرمان، ۳۰ کیلومتری شمال شرقی رفسنجان، روستای ده رنج

هفت باغ علوی
بزرگراه گردشگری هفت باغ علوی با ۲۸ کیلومتر طول، دو شهر تاریخی و زیبای کرمان و ماهان را به یکدیگر متصل می‌کند. به لحاظ آب و هوا، استحکام زمین، برخورداری از آب‌های زیرزمینی و همجواری با کوه و دشت از این بزرگراه به‌عنوان «محور گردشگری ملی» یاد می‌کنند و یکی از مکان های دیدنی کرمان به شمار می‌رود. با ۱۲۹۲ هکتار مساحت، ۷۰۰ هکتار از فضای بزرگراه شامل فضای سبز و بوستان‌ها می‌شود.

فاصله جهانگردی کرمان تا هفت باغ علوی 24/4 کیلومتر - 28 دقیقهاستان: کرمان شهر: کرمان
آدرس: ایران، استان کرمان، مسیر کرمان به سمت ماهان

کوه پورکان
کوه پورکان از مقاصد و جاذبه های گردشگری رفسنجان در استان کرمان است و از قله‌هایی مانند نجیب، ایزار، محمد‌آباد، بوران کلاته، تنه کوه و... تشکیل می‌شود که ارتفاع اغلب آن‌ها بیش از ۲۵۰۰ متر است. بلندترین قله این مجموعه یاپاری کوه نام دارد که ارتفاع آن ۳۴۴۳ متر است و در ۳۲ کیلومتری شمال شرقی شهربابک قرار دارد. چندین خشک‌رود و مسیل‌ از این کوهستان سرچشمه می‌گیرند که مهم‌ترین آن‌ها رودخانه جاورچی نامیده می‌شود. این رود رو به شمال جریان دارد و در شوره‌زارهای پیرامون انار فرو‌می‌رود.

فاصله جهانگردی رفسنجان تا کوه پورکان 78 کیلومتر - 1:00 ساعتاستان: کرمان شهر: رفسنجان
آدرس: ایران، استان کرمان، رفسنجان،‎ شمال شرقی شهر بابک و غرب شهرستان رفسنجان

درباره ما
شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی در اواسط سال 1379 با هدف جذب گردشگران و مسافران داخلی و خارجی ، برگزاری تورهای داخلی و خارجی و تورهای ویژه بازنشستگان کشوری ، احداث و بهره برداری از رستوران های شهری و بین شهری ، سرمایه‌گذاری، مشارکت و جلب سرمایه های داخلی و خارجی و .. تاسیس گردید .
این مجموعه اولین و بزرگترین گروه زنجیره ای خدمات اقامتی و پذیرایی کشور با عنوان تجاری «گروه هتل های ایرانگردی...
شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی
تهران، خیابان ولیعصر، روبه روی سه راهی توانیر، بن بست شمس، پلاک 3، کد پستی 1516746313
تلفن گویا
رزرواسیون هتل ها
فکس واحد اداری
02182475618
پست الکترونیک گروه هتلهای ایرانگردی و جهانگردی
©2024 ITTIC, All Right Reserved