رزرو هتل
بقعه دوازده امام
بقعه دوازده امام در محله فهادان یزد از بناهای دوره سلجوقیان است که گنبد آجری آن در شمار آثار مهم تاریخی ایران به شمار می رود. این بنا، بر اساس اسناد تاریخی و شناسنامه ای، قدیمی ترین بنای یزد است و از حیث سبک بنا و نقش و نگار و کتیبه کوفی رنگی، اهمیت خاصی در معماری اسلامی و ایرانی دارد.
بر اساس مدارک و مستندات تاریخی این بنای ارزشمند آجری به ‌عنوان چهارمین اثر تاریخی و دومین گنبد شناسنامه ‌دار ایران شناخته شده است.
کتیبه رنگی موجود بر دیوار گچی این بنا حکایت از این دارد که گنبد به دستور ابو یعقوب و ابو مسعود از سرداران حکومت ابو جعفر علاء الدوله از سلسله کاکویان یزد ساخته شده اما هیچ سندی مبنی بر اینکه در چه زمانی نام آن به دوازده امام تغییر یافته، موجود نیست.
بقعه دوازده امام در ۳۱ تیر ۱۳۱۳ با شماره ۲۰۷ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

فاصله هتل جهانگردی یزد تا بقعه دوازده امام 6/2 کیلومتر - 11 دقیقه

استان: یزد شهر: یزد
آدرس: استان یزد، یزد، محله فهادان
آرامگاه سید رکن الدین
بقعه سید رکن الدین در قدیم با نام مدرسه رکنیه شناخته می‌شد. این بنای تاریخی بخش کوچکی از یک مجموعه‌ی بسیار وسیع است که شامل مدرسه، رصدخانه، کتابخانه، مسجد، بیت‌الادویه، دارالشفا و خانقاه بوده است. امروزه از این مدرسه قسمت‌های کمی برجای مانده و به نام بقعه‌ی سید رکن‌الدین شناخته می‌شود.
با توجه به نوشته‌هایی که در کتب تاریخی استان یزد وجود دارد، به نظر می‌رسد ساخت این بنای تاریخی در سال ۵۲۷ هجری قمری به پایان رسیده و پس از گذشت قرن‌ها از ساخت آن، با تغییراتی که به مرور زمان در آن اتفاق افتاده است، امروزه و به این شکل، باقی مانده است.
این بنا در خیابان مسجد جامع کبیر، کوچه سید رکن الدین قرار دارد. آرامگاه سید رکن الدین در آذر ۱۳۱۴ ثبت ملی شد."

فاصله هتل جهانگردی یزد تا آرامگاه سید رکن الدین 5/5 کیلومتر - 10 دقیقه

استان: یزد شهر: یزد
آدرس: استان یزد، یزد، خیابان مسجد جامع کبیر، کوچه وقت الساعت

آرامگاه سید شمس الدین
آرامگاه سید شمس الدین باقی‌مانده‌ی مجموعه بنایی در محله چهار منار یزد است. بانی این مکان سید شمس الدین فرزند سید رکن الدین است.
آرامگاه سید شمس الدین از دید تزئینات، یکی از شاهکارهای هنر معماری یزدی محسوب می‌شود که نقشه آن را سید شمس الدین در تبریز کشیده است. در حال حاضر تزئیناتی مانند کتیبه گچ‌بری، کاشی‌کاری‌های معرق، طرح‌ها و گل‌اندازی‌ها و شمسه‌ها و ترنج‌ها از این بنا باقی مانده است.

فاصله هتل جهانگردی یزد تا ارامگاه سید شمس الدین 4/9 کیلومتر - 7 دقیقه

استان: یزد شهر: یزد
آدرس: استان یزد، یزد، محله‌ی چهار منار، جنب حوض ملتکیه

مسجد جامع یزد
مسجد جامع یزد بنای بی‌نظیری است که در سال ۱۳۱۳ ثبت ملی شده است. این بنای بسیار زیبا در ضلع غربی خیابان امام خمینی و یکی از محله‌های قدیمی یزد ساخته شده است. مسجد جامع یزد دارای یک ایوان مرتفع، دو شبستان، دو گرم خانه، گنبدخانه، دو پایاب و یک صحن بزرگ به شکل مستطیل است. مسجد جامع یزد ۶ ورودی دارد و هر کدام در قسمت‌های مختلف مسجد قرار گرفته‌اند.

فاصله هتل جهانگردی یزد تا مسجد جامع 5/6 کیلومتر - 11 دقیقه

استان: یزد شهر: یزد
آدرس: استان یزد، یزد، ضلع غربی خیابان امام خمینی، محله فهادان

کنیسه‌ ملا آقا بابا
کنیسه‌ ملا آقا بابا با قدمتی که به دوره حکومت قاجاریان بازمی‌گردد، از بناهای تاریخی و دیدنی های یزد به‌ شمار می‌رود و در خیابان مسجد جامع کبیر، محله چهار سوق قرار دارد. این کنیسه در حال حاضر فعال است و با توجه به اهمیت تاریخی، در ۲۵ اسفند ۱۳۷۹، با شماره ثبت ۳۶۱۶ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسید.

فاصله هتل جهانگردی یزد تا کنیسه ملا آقا بابا 5/5 کیلومتر - 11 دقیقه

استان: یزد شهر: یزد
آدرس: استان یزد، یزد، خیابان مسجد جامع کبیر، محله چهار سوق

درباره ما
شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی در اواسط سال 1379 با هدف جذب گردشگران و مسافران داخلی و خارجی ، برگزاری تورهای داخلی و خارجی و تورهای ویژه بازنشستگان کشوری ، احداث و بهره برداری از رستوران های شهری و بین شهری ، سرمایه‌گذاری، مشارکت و جلب سرمایه های داخلی و خارجی و .. تاسیس گردید .
این مجموعه اولین و بزرگترین گروه زنجیره ای خدمات اقامتی و پذیرایی کشور با عنوان تجاری «گروه هتل های ایرانگردی...
شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی
تهران، خیابان ولیعصر، روبه روی سه راهی توانیر، بن بست شمس، پلاک 3، کد پستی 1516746313
تلفن گویا
رزرواسیون هتل ها
فکس واحد اداری
02182475618
پست الکترونیک گروه هتلهای ایرانگردی و جهانگردی
©2024 ITTIC, All Right Reserved