رزرو هتل
خانه آیت الله خاتمی
موزه‌ مفاخر شهر اردکان در خانه‌ آیت الله خاتمی، امام جمعه فقید یزد واقع است. این خانه‌ تاریخی دارای حیاط مرکزی، تالار، اتاق‌های سه دری، ایوان، یک بادگیر، یک پایاب است که در گذشته آب قنات چرخاب از آن گذر می‌کرده است. از اشیای قابل بازدید این موزه، وسایل و آثار آیت الله خاتمی، مفاخر اردکان و یزد است.

فاصله هتل جهانگردی یزد تا خانه ایت الله خاتمی 64/3 کیلومتر - 57 دقیقه

استان: یزد شهر: اردکان
آدرس: استان یزد، اردکان، محله‌ چرخاب، خانه آیت الله خاتمی
گنجینه سنگ یزد
در کنار بازدید از موزه‌ خودروهای یزد اگر به دیدن سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی علاقه دارید سری به گنجینه‌ی سنگ هم بزنید. این گنجینه موزه‌ای تخصصی در زمینه‌ی سنگ‌های قیمتی و خاص است که با همت آقای اردانی برپا شده است. در این موزه انواع سنگ‌های آمیتیس، صدف آبولون، ورفونیت، رسوبی، اپیدوت، ژیپس، سیلینیت و ... نگهداری می‌شود.

فاصله هتل جهانگردی یزد تا موزه سنگ 5/1 کیلومتر - 8 دقیقه

استان: یزد شهر: یزد
آدرس: یزد، خیابان آیت الله کاشانی، کنار کارخانه جنوب، مجاورت موزه‌ خودروهای سلطنتی
موزه آب، خانه‌ کلاهدوزها
در شهر یزد اگر علاقه دارید از قنات دو هزارساله‌ و جهانی این شهر به نام زارچ دیدن کنید باید سراغ خانه‌ کلاهدوزها را بگیرید. این مکان متعلق به یکی از تجار یزدی به نام سید علی اکبر کلاهدوز بود که در سال ۱۲۶۶ هجری شمسی ساخته شده است. این خانه‌ تاریخی و قاجاری که در ضلع شمالی میدان امیر چخماق قرار دارد به موزه‌‌ی آب تبدیل شده و از موزه‌های خصوصی است که زیر نظر شرکت آب منطقه‌ای یزد اداره می‌شود. چرخ چاه، ابزارهای کندن کاریز، لباس‌های مورد استفاده‌ مقنیان، مشک‌های آب، ظرف‌های آب، مشربه‌ها، اسناد، مدارک و وقف‌نامه‌های مربوط به آب و قنات و... از جمله اشیای در معرض نمایش است.

فاصله هتل جهانگردی یزد تا خانه کلاهدوزها 4/6 کیلومتر - 8 دقیقهاستان: یزد شهر: یزد
آدرس: یزد، چهار راه شهدا، ابتدای خیابان قیام
موزه آیینه و روشنایی، عمارت قصر آیینه
در سال ۱۳۲۰ خورشیدی فردی به نام صراف‌زاده بنایی را در خیابان کاشانی ساخت که از آن به‌عنوان مهمان‌سرا استفاده می‌کرد. این بنای زیبا در میان باغی بزرگ با سبک معماری اروپایی و ایرانی ساخته شده و در آن تزیینات زیبای گچ‌بری، نقاشی و آیینه‌کاری به کار رفته است. این عمارت زیبا در سال ۱۳۷۷ به موزه‌ آیینه و روشنایی تبدیل شد و برای کسانی که به این زمینه علاقه دارند می‌تواند یکی از مکان‌های دیدنی شهر یزد باشد. در موزه‌ آیینه وسایل روشنایی از گذشته تا حال، همچنین نمایشگاهی از آثار جیرفت وجود دارد. انواع پیه‌سوزها، نفت‌سوزها، برق‌سوزها، آیینه‌ها و... در این مکان نگهداری می‌شوند.

فاصله هتل جهانگردی یزد تا موزه آیینه و روشنایی 5/2 کیلومتر - 8 دقیقهاستان: یزد شهر: یزد
آدرس: یزد، خیابان کاشانی، رو‌به‌روی پارک هفت تیر، جنب کارخانه جنوب
موزه خودروهای کلاسیک
حتماً برخی از افراد هستند که از تماشای خودروهای قدیمی لذت می‌برند. در یزد با کمک برادران اردانی، مکانی به خودروهای کلاسیک اختصاص داده شده است. در این موزه خودروهای دست‌ساز برادران اردانی، خودروهای شناسنامه‌دار تاریخی با نمایش خلاقانه به نمایش گذاشته شده‌اند. شورای بین‌المللی موزه‌ها (ایکوم) این موزه را در سال ۱۳۹۶ به‌عنوان خلاق‌ترین و نوآورترین موزه‌ ایران معرفی کرد.

فاصله هتل جهانگردی یزد تا موزه خودروهای کلاسیک 5/1 کیلومتر - 8 دقیقه

استان: یزد شهر: یزد
آدرس: یزد، خیابان آیت الله کاشانی، رو‌به‌روی بوستان هفت تیر، جنب موزه آیینه و روشنایی، مجموعه کارخانه جنوب
موزه زیلو و پلاس میبد
تنها موزه‌ منحصر به زیلو را در شهر میبد می‌توان دید. این موزه در کاروان‌سرای تاریخی و دیدنی شاه عباسی قرار دارد. زیلوهای قدیمی از گذشته تاکنون در این موزه نگهداری می‌شود. در کنار این مکان کارگاه آموزش بافت زیلو نیز وجود دارد.

فاصله هتل جهانگردی یزد تا موزه زیلو و پلاس میبد 55 کیلومتر - 53 دقیقه

استان: یزد شهر: میبد
آدرس: استان یزد، میبد، خیابان امام، بلوار قاضی میرحسین، کاروان‌سرای شاه عباسی
موزه مردم‌شناسی، خانه صولت
خانه‌ قاجاری و بسیار زیبای صولت یا موزه‌ مردم‌ شناسی ابرکوه، یکی از جاذبه‌های اطراف یزد است که متعلق به یکی از خان‌های ابرکوه به نام صولت بود. سردر بلند و زیبا، ستون‌های تزیینی گچی همراه با نقوش اسلیمی، گل و بوته و صفه‌های گوشواره مانند در اطراف حیاط از ویژگی‌های این خانه‌ تاریخی است. اشیای این موزه شامل تفنگ، تپانچه، سندهای قديمی، سكه‌های رايج ايران از دوره قاجار تا كنون، مهر، اشيای كاوش‌های باستان‌شناسی طاووس الحرمين، مسجد جامع و قلعه بهمن، اشيای تزیينی، نسخ خطی، وسايل كشاورزی، وسايل حمام و روشنايی، جعبه‌ آوازهای قديمی، ظروف سفالی، حكم احمد شاه قاجار به يكی از سرداران ابركوه، سنگ نبشته‌های قديمی و... است.

فاصله هتل جهانگردی یزد تا موزه مردم شناسی ابرکوه 148 کیلومتر - 1:52 دقیقه

استان: یزد شهر: ابرکوه
آدرس: استان یزد، ابرکوه، محله دروازه میدان، جنب اداره میراث فرهنگی
درباره ما
شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی در اواسط سال 1379 با هدف جذب گردشگران و مسافران داخلی و خارجی ، برگزاری تورهای داخلی و خارجی و تورهای ویژه بازنشستگان کشوری ، احداث و بهره برداری از رستوران های شهری و بین شهری ، سرمایه‌گذاری، مشارکت و جلب سرمایه های داخلی و خارجی و .. تاسیس گردید .
این مجموعه اولین و بزرگترین گروه زنجیره ای خدمات اقامتی و پذیرایی کشور با عنوان تجاری «گروه هتل های ایرانگردی...
شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی
تهران، خیابان ولیعصر، روبه روی سه راهی توانیر، بن بست شمس، پلاک 3، کد پستی 1516746313
تلفن گویا
رزرواسیون هتل ها
فکس واحد اداری
02182475618
پست الکترونیک گروه هتلهای ایرانگردی و جهانگردی
©2024 ITTIC, All Right Reserved