رزرو هتل
آبشار دره گاهان
آبشار دره گاهان یا درگاهان در نزدیکی شیرکوه، آب و هوایی متفاوت از سایر نقاط استان یزد دارد. اطراف این آبشار سرسبز است و از بافت کویری و خشک سایر قسمت‌های یزد در منطقه اطراف آبشار درگاهان خبری نیست. این آبشار و مناطق اطراف آن را می‌توان تنها ییلاق با آبشار در استان یزد دانست. اطراف این منطقه نیز جاذبه‌های طبیعی برجسته‌ای از غارها و چشمه‌ها قرار دارند.
در قسمت‌های مختلف شیرکوه آبشارهای فصلی قرار گرفته‌اند که تنها در مدت کوتاهی از سال پر آب می‌شوند. در سفر به یزد می‌توانید به آبشار دره گاهان بروید و از طبیعت زیبا و آب و هوای دلپذیر آن بهره‌مند شوید. این منطقه محیطی مناسب برای اتراق چند ساعته در طبیعت دارد. آبشار دره گاهان در پنج کیلومتری جنوب شهرستان تفت، داخل دره‌ای در جوار دامنه‌های شیرکوه، قرار گرفته است.

فاصله هتل جهانگردی یزد تا آبشار دره گاهان 29/3 کیلومتر - 27 دقیقه

استان: یزد شهر: تفت
آدرس: استان یزد، تفت، ۵ کیلومتری جنوب شهرستان تفت
تالاب پساب
تالاب پساب یزد به‌ دلیل قرار گرفتن در دل کویر و میان ماسه‌های روان، توجه گردشگران را به خود جلب می‌کند. این تالاب در اثر رهاسازی آب‌های تصفیه‌خانه یزد به وجود آمده است و گرداگرد آن را نیزارها پوشانده‌اند. بهترین زمان برای بازدید از این تالاب در فصل‌های بهار و پاییز است. در اطراف این تالاب، سافاری از تفریح‌های محبوب میان گردشگران به شمار می‌رود.
به‌دلیل بافت کویری استان یزد، تالاب پساب به محلی برای استراحت و آبشخور پرندگان تبدیل شده است. فصل تابستان به‌ دلیل گرمای شدید و تابش مستقیم آفتاب و فصل زمستان به‌دلیل سوز بالای هوا، زمان‌های مناسبی برای رفتن به تالاب پساب نیست. فاصله کوتاه این تالاب تا شهر یزد، سبب توجه بسیاری از گردشگران و ساکنان این شهر به این منطقه می‌شود.

فاصله هتل جهانگردی یزد تا تالاب پساب 15/5 کیلومتر - 22 دقیقه

استان: یزد شهر: نائین
آدرس: استان یزد، شهر یزد، بلوار جمهوری اسلامی، بعد از دروازه قرآن، خیابان نصر، قبل از کمپ کویری باران

چشمه تامهر تفت
چشمه تامهر در نزدیکی شهر تفت در منطقه‌ای سرسبز قرار دارد. اطراف این چشمه پر از میوه‌های رنگارنگ و درختان سرسبز است. چشمه تامهر در نزدیکی روستای اسلامیه قرار گرفته است و چشم‌اندازی زیبا از کوه عقاب دارد. این چشمه تنها در فاصله اسفند تا مهر آب دارد و نام‌گذاری آن به این نام نیز به همین دلیل است.
اطراف مسیر حرکت آب در چشمه تامهر، مناطقی مناسب، برای اتراق کردن و لذت بردن از طبیعت سبز، و همچنین چشم‌اندازی زیبا دارد. آب این چشمه منبع تغذیه درختان و باغ‌های روستای اسلامیه به شمار می‌رود. به‌دلیل فصلی بودن آب این چشمه با وجود سرسبزی منطقه، خبری از پوشش جانوری نیست. برای رفتن به چشمه تامهر باید به پنج کیلومتری غرب شهر تفت بروید.

فاصله هتل جهانگردی یزد تا چشمه تامهر تفت 40/1 کیلومتر - 37 دقیقه

استان: یزد شهر: تفت
آدرس: استان یزد، ۶ کیلومتری شهرستان تفت

غار نباتی ندوشن
غار طبیعی ندوشن با گذشت سال‌های زیاد و بر اثر فرسایش طبیعی به وجود آمده است. این فرسایش همچنان ادامه دارد و سبب گسترش این غار می‌شود. قندیل‌ها و سنگواره‌های داخل غار از زیباترین نمونه‌های فرسایش سنگ در زمین‌شناسی هستند. این غار در دهانه کوهی در نزدیکی ندوشن قرار گرفته است. عمق حفره ورودی در حدود چهار متر است و پس از آن، محوطه تاریک غار شروع می‌شود.
مسیر داخل غار به سه بخش مجزا تقسیم می‌شود که راه اصلی ۵۰ متر طول و به فضای باز راه دارد. این غار در ارتفاع ۱۵۰ متری از کوه قرار گرفته است و برای رسیدن به آن باید نزدیک به نیم ساعت کوهپیمایی کنید اما به خاطر داشته باشید برای یافتن ورودی غار حتما به راهنما نیاز دارید. برای رسیدن به پای کوه غار نباتی باید از جنوب ندوشن به روستای صدر آباد بروید و در مسیر جاده خاکی بند خاکی صدر آباد به آن برسید.

فاصله هتل جهانگردی یزد تا غبار نباتی ندوشن 83/7 کیلومتر - 1:12 دقیقه

استان: یزد شهر: میبد
آدرس: استان يزد، 80 کیلومتری یزد، نرسیده به روستای ندوشن
هشت باغ دولت آباد
باغ دولت‌آباد یزد یکی از زیباترین باغ‌های ایرانی است که در خیابان شهید رجایی این شهر، در مرکز شهر قرار دارد. برای ورود به باغ باید از یک هشتی نسبتا بزرگ عبور کرد که صنایع دستی یزد در آنجا به فروش می‌رسد. بنای باغ دولت‌آباد یادگاری به جای مانده از دوران افشاریه و زندیه است. فضای سبز، درختان میوه و گل‌های بسیار زیبا در محوطه باغ، فضای بی‌نظیری را ایجاد کرده است. باغ دولت‌آباد شامل عمارت سردر، ساختمان هشتی و بادگیر، عمارت بهشت آیین و تالار آیینه، عمارت تهرانی، آب‌انبار و باغ ناصر است. این باغ همچنین بادگیر مرتفعی دارد که بلندترین بادگیر جهان به شمار می‌آید.

فاصله هتل جهانگردی یزد تا باغ دولت آباد 5/2 کیلومتر - 9 دقیقه

استان: یزد شهر: یزد
آدرس: استان یزد، یزد، خیابان شهید رجایی، کوچه فردوسی

کمپ کویری شباهنگ
کمپ کویری شباهنگ یزد، یکی از بهترین و زیباترین کمپ‌های کویری یزد است که می‌توان به آن سفر کرد و با کوله باری مملو از آرامش بازگشت.
و چه زیباست کویر این مهد آرامش، قدم زدن بر روی رمل‌ها و نقاشی آرام رد پا بر روی شن‌های کویر که تصویری جذاب را ایجاد می‌کند و با دنبال کردن این تابلوی زیبا، ذهن آدمی به امتداد پهنای آسمان پیوند می‌خورد.

فاصله هتل جهانگردی یزد تا کمپ شباهنگ 27/4 کیلومتر - 32 دقیقه

استان: یزد شهر: یزد
آدرس: استان یزد، یزد، دروازه قرآن، جاده نصر، کمپ کویری شباهنگ
کوه عقاب
کوه عقاب یزد که با نام عقاب کوه نیز معروف است، از زیباترین جاذبه‌های طبیعی در اطراف یزد به شمار می‌رود. شهرت این کوه به‌دلیل شکل ظاهری آن و همین طور تنها بودن آن است. زمین‌های اطراف عقاب کوه هموار هستند که همین مطلب بر زیبایی و شکوه این کوه تنها می‌افزاید. ارتفاع این کوه در حدود ۲۰۰۰ متر از سطح دریا است و نام آن در فهرست آثار ملی ایران به چشم می‌خورد.
خاک آهکی و فرسایش بالا در دامنه‌های کوه عقاب، اجازه رشد هیچ گیاهی را نمی‌دهد. همین ساختار نیز سبب فرسایش و جدا شدن بخش‌هایی از عقاب کوه در طول زمان شده است، به‌طوری که در دامنه آن سوراخ‌های زیادی دیده می‌شود. گرچه تماشای این کوه لذت زیادی دارد، اگر علاقه‌مند به کوهنوردی هستید می‌توانید به روستای فراشاه در ۱۰ کیلومتری شهر تفت بروید و در غرب این روستا از دامنه‌های کم شیب عقاب کوه به قله آن صعود کنید.

فاصله هتل جهانگردی یزد تا کوه عقاب 36/1 کیلومتر - 33 دقیقهاستان: یزد شهر: تفت
آدرس: استان یزد، شهرستان تفت، جاده یزد، کوه عقاب

درباره ما
شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی در اواسط سال 1379 با هدف جذب گردشگران و مسافران داخلی و خارجی ، برگزاری تورهای داخلی و خارجی و تورهای ویژه بازنشستگان کشوری ، احداث و بهره برداری از رستوران های شهری و بین شهری ، سرمایه‌گذاری، مشارکت و جلب سرمایه های داخلی و خارجی و .. تاسیس گردید .
این مجموعه اولین و بزرگترین گروه زنجیره ای خدمات اقامتی و پذیرایی کشور با عنوان تجاری «گروه هتل های ایرانگردی...
شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی
تهران، خیابان ولیعصر، روبه روی سه راهی توانیر، بن بست شمس، پلاک 3، کد پستی 1516746313
تلفن گویا
رزرواسیون هتل ها
فکس واحد اداری
02182475618
پست الکترونیک گروه هتلهای ایرانگردی و جهانگردی
©2024 ITTIC, All Right Reserved