رزرو هتل
تماشاگه خزر (کاخ مرمر)
اگر بخواهید یک عمارت تماشایی را از موزه های شهر رامسر مثال بزنید کافیست اطرافتان را نگاه کنید تا کاخ زیبای سلطنتی رامسر را ببینید. این موزه هنر ایران دارای نام های متعددی مانند باغ رامسر، کاخ سلطنتی رامسر، کاخ موزه مرمر، کاخ مرمر و موزه تماشاگه خزر (رامسر) است.

این مکان تاریخی در سال ۱۳۱۶ با دستور رضاه شاه ساخته شد و خانواده پهلوی از آن به عنوان محل اقامت خود استفاده می کردند.

فضای سبز موزه رامسر با مساحت ۶۰۰۰ متر مربع از پوشش های گیاهی متنوع و حتی نایاب تشکیل شده است. این مکان در سال ۱۳۵۷ با تغییراتی مواجه شد و در حال حاضر به عنوان مجتمع فرهنگی و شهدای رامسر فعالیت می کند.

البته چند موزه دیگر در جاذبه گردشگری وجود دارد که مردم را به سمت خود می کشاند. بازدید و توجه زیاد گردشگران در سال ۱۳۹۰ باعث شد موزه تماشاگه خزر (رامسر) از پر بازدید ترین موزه های ایران معرفی شود

فاصله جهانگردی چالوس تا کاخ مرمر رامسر 86/8 کیلومتر - 1:35 دقیقه

استان: مازندران شهر: رامسر
آدرس: استان مازندران - شهر رامسر - خیابان شهید رجایی ( سخت سر سابق ) - غرب هتل رامسر
موزه بابل
موزه بابل در خیابان مدرس واقع است. ساختمان این موزه در سال ۱۳۰۷ هجری شمسی به عنوان بلدیه (شهرداری) بنا شده و به دلیل دارا بودن ویژگی‌های خاص معماری در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده‌است. این بنا در اسفند ماه ۱۳۷۴ با کاربری فرهنگی در اختیار سازمان میراث فرهنگی مازندران قرار گرفت و در بهمن ماه سال ۱۳۷۵ پس از احیا و مرمت و باز پیرایی تحت عنوان موزه بابل گشایش یافت. امروزه از طبقه همکف موزه به عنوان نمایشگاه موقت آثار فرهنگی – هنری استفاده می‌شود و در طبقه دوم آن آثار باستان‌شناسی و مردم‌شناسی به نمایش درآمده‌است.

فاصله جهانگردی خزرشهر تا موزه بابل 26/6 کیلومتر - 39 دقیقه

استان: مازندران شهر: بابل
آدرس: ایران، استان مازندران، بابل، میدان ولایت، خیابان مدرس

موزه تاریخ آمل
نام موزه‌ای است، در شهر آمل که در عمارت ساختمان دارائی واقع شده‌است. موزه تاریخ آمل در سه طبقه و شامل گالری‌های آثار باستان‌شناسی، مردم‌شناسی و اسناد تاریخی ایران و مازندران است. در بخش اسناد تاریخی این موزه، گزارش‌های ادارات وقت در خصوص زلزله وآتش سوزی آمل مربوط به سال‌های ۱۳۳۵ و ۱۳۳۶ و دست نوشته‌های شاهان دوره قاجار و مکاتبات اداری دربار قاجار با رؤسای حاکمان آمل به چشم می‌خورد. قدیمی‌ترین دست نوشته‌های اسناد تاریخی موزه صورت اسامی علما در آمل در سال ۱۲۸۶ هجری قمری است. اما در بخش باستان‌شناسی که این بخش را از دیگر قسمت‌های موزه متمایز کرده وجود اشیای با ارزش تاریخی است که قدمت تعدادی از این آثار به بیش از سه و چهار هزار سال قبل از میلاد مسیح و دوره‌های آهن می‌رسد. بخش باستان‌شناسی موزه تاریخ آمل آثاری همچون سفال، فلز، سنگ وشیشه که به جای مانده از دوران پیش از تاریخ تا زمان قاجار درمحدوده شمال کشور و معرفی اشیای سفالینه از سایر استان‌های کشور و فرهنگ‌های تأثیرگذار و تأثیرپذیر منطقه شمال کشور است، چشم هر بیننده‌ای را به خود مجذوب می‌کند. در موزه آمل یکی از بخش‌های جالب توجه که بازدیدکنندگان و محققان تاریخی را برای دقایقی بیشتر کنار خود نگه می‌دارد، ویترین سکه‌ها است. موزه تاریخ آمل از وجود سکه‌ها که تاریخ مصوری از خط، آداب و رسوم کهن، آرایش صورت و نوع پوشش شاهان را نشان می‌دهد، بی‌بهره نمانده وسکه‌های مربوط به دوره‌های هخامنشی اسکندر، سلوکیان، اشکانیان، ساسانیان و دوره‌های اسلامی تا صفوی و قاجار را در خود جای داده‌است. آثار به دست آمده از کاوشهای علمی باستان شناسان آملی در سال ۸۸ درمحوطه باستانی قلعه کش آمل که مربوط به دوره مفرغ و آهن هست نیز در موزه تاریخ آمل به نمایش گذاشته شده‌است.

فاصله جهانگردی خزرشهر تا موزه تاریخ آمل 42/1 کیلومتر - 50 دقیقه

استان: مازندران شهر: آمل
آدرس: مازندران، آمل، خیابان امام رضا و در وسط دو پل معلق آمل و پل دوازده چشمه

موزه عمارت تاریخی رمدانی
عمارت تاریخی رمدانی در شهر ساری واقع در محله آب انبار نو واقع شده‌است.خانه رمدانی مربوط به اواخر دوره قاجار است. این اثر در تاریخ ۱۱ مرداد ۱۳۸۴ با شمارهٔ ثبت ۱۲۵۴۹ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌است. مجموعه موزه‌ای ساری از ترکیب سه بنای خانه رمدانی، حمام وزیری و آب‌انبار نو که در یک کوچه واقع هستند، در سه بخش تقریباً مستقل راه اندازی شده‌است.

فاصله جهانگردی خزرشهر تا عمارت تاریخی رمدانی 61/3 کیلومتر - 1:20 دقیقهاستان: مازندران شهر: ساری
آدرس: مازندران، ساری، خیابان انقلاب، خیابان آب انبار نو
موزه مردم شناسی رامسر
موزه مردم‌شناسی رامسر از دیدنی های رامسر در استان مازندران است که در گروه موزه‌های خصوصی و غیردولتی قرار دارد. این موزه با هماهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در اواخر سال ۱۳۸۹ هجری شمسی افتتاح شد. غرفه‌های متعددی در این موزه قرار دارد که بیش از ۷۰۰ قطعه از انواع ابزار، اموال فرهنگی، وسایل مردم‌شناسی و اشیا مختلفی که نمایش‌دهنده‌ی فرهنگ، نوع زندگی و آداب و رسوم مردم محلی در شمال کشور است، به نمایش گذاشته شده است.

فاصله جهانگردی چالوس تا موزه مردم شناسی رامسر 88 کیلومتر - 1:46 دقیقه

استان: مازندران شهر: رامسر
آدرس: موزه مردم شناسی رامسر, بلوار شهید باهنر, رامسر, استان مازندران, ایران

موزه کندلوس
موزه کندلوس یکی دیگر از موزه‌های این استان است که در منطقه کجور در روستای کندلوس یا میخساز بنا شده‌است. این موزه به همت آقای جهانگیری و با همکاری اهالی منطقه به خصوص اهالی همین روستا ساخته شده‌است. برای راهیابی به «کندلوس» از راه جاده چالوس، پس از گذر از شهر «مرزن آباد» و در چند کیلومتری آن به سمت چالوس، به یک سه راهی می‌رسیم که «دو آب کجور» نام دارد. اگر از اینجا به سمت راست حرکت کنیم، وارد جاده «دشت نظیر» می‌شویم که از اینجا به بعد، مناطقی بسیار زیبا و دلپذیر چهره می‌نماید. جاده دارای پیچ‌وخم‌های زیادی است و طبیعت اطراف به گونه‌ای است که گویی هر چند روز، یک بار تغییر چهره می‌دهد و زیبایی‌هایش هر بار تازه می‌شود. در این جاده که به رویان (علمده) منتهی می‌شود، پس از دشت نظیر در بخشی به نام «هنی سک»، جاده‌ای فرعی به سمت راست گشوده می‌شود که به ارتفاعات راه می‌برد و این جاده‌ای است که ما را به سوی کندلوس راهنمایی می‌کند؛ از دوآب تا کندلوس، ۴۲ کیلومتر است.

فاصله جهانگردی چلندر تا موزه کندلوس 24/4 کیلومتر - 22 دقیقه

استان: مازندران شهر: چالوس
آدرس: استان مازندران ،روستای نوشهر ،روستای کندلوس
درباره ما
شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی در اواسط سال 1379 با هدف جذب گردشگران و مسافران داخلی و خارجی ، برگزاری تورهای داخلی و خارجی و تورهای ویژه بازنشستگان کشوری ، احداث و بهره برداری از رستوران های شهری و بین شهری ، سرمایه‌گذاری، مشارکت و جلب سرمایه های داخلی و خارجی و .. تاسیس گردید .
این مجموعه اولین و بزرگترین گروه زنجیره ای خدمات اقامتی و پذیرایی کشور با عنوان تجاری «گروه هتل های ایرانگردی...
شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی
تهران، خیابان ولیعصر، روبه روی سه راهی توانیر، بن بست شمس، پلاک 3، کد پستی 1516746313
تلفن گویا
رزرواسیون هتل ها
فکس واحد اداری
02182475618
پست الکترونیک گروه هتلهای ایرانگردی و جهانگردی
©2024 ITTIC, All Right Reserved